İhtiraslı Kadınların Ortak Özellikleri

İhtiras kelimesi aşırı derecede güçlü istek ve diğer bir anlamıyla tutku demektir. Genellikle bu duygu yoğunluğu kadınlarda çok sık görülmektedir. İhtiras bağımlılık gibidir. Örneğin; bir alkoliğin meyhaneye koşması, kumarbazların kumar salonundan çıkmaması gibi. İhtiras kadını yöneldiği amaca doğru sürüklemektedir. İhtiras insanı hırsa sürükler ve çoğu kez bu hırs insanın gözünü kör eder. Gerçek ile sahtenin farkına varamaz.

Kimdir Bu İhtiraslı Kadınlar

İhtiraslı kadınların ortak özelliklerine baktığımızda ise saplantılı olduklarını görürüz. Onlar için ya her şey ve herkes siyahtır ya da beyaz. Asla bir ortası olmaz. İhtiraslarının peşi sıra gider ve sonunun ne olacağını asla düşünmez. Kimi zaman ihtirasları uğruna yaptıkları şeyler mantığa sığmaz, herhangi bir anlam ifade etmez. Fakat ihtiraslı kadınlar ilişkilerinde heyecanı asla kaybetmezler ve bu heyecanı göstermekten de çekinmezler. Hayran oldukları şey her neyse hep onun arkasındadırlar.

Hatta yeri geldiğinde bir adım önünde. Fırsat kollamaktansa fırsat yaratmayı tercih ederler istedikleri her neyse bir adım daha yaklaşabilmek için. Yeri geldiğinde tüm kuralları ve tüm yasakları hiçe saymasını bilirler. Kıskançtırlar ve kıskançlık içlerini yer bitirir. İhtiraslı bir kadın asla plansız, programsız iş yapmaz. İleriye ya da geri doğru attığı bir adımın bile sebebi vardır. Kısaca ihtiraslı kadınlarda ana özellik aşkta ve savaşta her yol mubahtır.

Erkekler İhtiraslı Kadınlardan Korkar

Bir bakıma ihtiraslı kadınlardan korkmakta haklıdır erkekler. Çünkü bu kadınlar istediğini elde edebilmek için her yolu dener ve kuytu sokaklara girmekten çekinmezler. Özellikle ihtiraslı kadınlar bir erkeğe aşık olmuş ve karşılık alamıyorsa vay o erkeğin haline… Erkeği kendisine yaklaştırmak için her tür muharebeye girecektir. Fakat erkeğin bundan haberi bile olmaz.

Zaman içerisinde yanındaki kızlar ondan uzaklaşmaya başlar, kimse ona yüz vermez, hatta bir süre sonra yalnız başına kaldığını bile görebilir. Bunun neden olduğuna anlam veremez. Oysa tüm bunların altında yatan gerçek kadındır fakat erkek bunu asla bilmez. Çünkü ihtiraslı bir kadın asla kartlarını açık oynamaz. Yalnız kalan erkeğin ise sığınacağı liman kendisine aşık olan kadındır. Kadın, erkeğe kapılarını açtığında ise erkek kadına minnet duyar. Erkek olan biteni kavradığında ise artık çok geç olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here