İş görüşmesi için makyaj nasıl olmalı

iş görüşmesinde ne giyilir

Bayanların iş görüşmesine gitmeden önce makyajlarını nasıl ve ne şekilde yapacaklarını tahmin edemediklerinde , yardımlarına favorikadin.net yetişecek ! İş görüşmeleri çok çetin geçtiği için yapacağınız her hangi yanlış bir hareket veya görünüm iş görüşmelerinde olumsuz anlaşılmaya neden olduğu gibi beklediğiniz görüşmeninde olumsuz sonuçlanmasına vesile olacaktır. Bu yüzden hanımlar iş görüşmesi için öncelik makyajına özen göstermeleri gerekiyor.

  • Kurumsal bir makyaj önerisi daima iyi bir adımdır. Orada çalışma şartlarını önceden bileceğiniz için ona göre makyaj yapılması gerekli.
  • Ağır makyaj renklerinden kaçının son yıllarda yapılan araştırmalara göre kadınlar , iş görüşmelerine kırmızı ruj veya ağır tonlu makyaj renklerini kullandıklarında olumsuz sonuçlandığı görülmekte.
  • Konuşmacı kimliğinizi makyajınız ile nötr yapın , iş görüşmelerinde konuşulacak şahsın bilgilerini çürütmeden palet makyajınız ile ne ima ettiğini mimik hareketleriniz ile önleyin.
  • Kırmızı ruj’dan kaçının ! Evet doğru bir karar olmakla beraber kırmızı ruj ve rimelin aşırı olması kadın iş görüşmelerinde olumsuz sonuçlanabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here