Gece Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gece Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj hemen hemen her kadın için büyük bir tutkudur. Kimi bayanlar güzelliklerini daha da ön plana çıkarmak için makyaj yaparken kimi bayanlarda belli başlı cilt problemlerini kapatmak için makyaja başvururlar. Fakat her ne şekilde olursa olsun gece makyajı yapma isteği hayatımızda vazgeçemediğimiz bir dürtü olmaya başlamıştır.

Son yıllarda makyaj da tıpkı kıyafet gibi modanın bir parçası olmaya başlamıştır. Bundan 20-30 yıl önce yapılan makyaj ile günümüz de yapılan makyajlar hem teknolojinin bu kadar ilerleme göstermesinden hem de ortaya çıkan yeni ve kaliteli markalar sayesinde büyük ve güzel bir ilerleme göstermiştir.

Makyaj yapmak pahalı ve zahmetli bir iş değildir. Her bütçeye uygun makyaj malzemelerine ulaşmak artık günümüzde çok kolay. Teknolojinin ilerlemesi ile de hangi ürünün nerede uygulanacağına dair binlerce hatta on binlerce resim ve videoya internetten ulaşmak mümkün.

Bayanlar genellikle gündüz ve gece farklı konseptlerde makyaj yapmayı tercih ederler. Gündüzleri daha doğal olmaya özen gösterilirken, geceleri doğallık yerini biraz şaşaaya bırakabilir. Örneğin; göz kalemi, rimel, hafif bir ruj ve hafif allık dokunuşları ile gündüz makyajımızı tamamlayabiliyorken gece makyajımızda biraz daha farklı malzemeler ve daha fazla ayrıntı kullanmayı, gideceğimiz yerin kalitesine, konseptine ve ışığına uygun olarak seçebiliriz.

Gece makyajı trendleri dediğimiz zaman ise önceki dönemlerin aksine daha doğal bir hava hâkimdir. Parıltılı farlar yerini toprak tonlarında farlara,  parlak ve ıslak görünümlü rujlar yerini mat rujlara bırakmıştır. İnce olan kaşlar artık doğallıktan ve mümkünse kalınlıktan yana.

Gece Makyajı Tüyoları

Kontur makyaj dediğimiz makyaj son yılların en popüler Gece makyajı trendi olmuştur. Bu yöntem ile seçeceğiniz farklı tonlardaki (açık ve koyu) fondöten, kapatıcı ve aydınlatıcılar ile yüzünüzü istediğiniz şekle sokabilirsiniz.

Bu yöntemle belli olmayan elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilir, var olan gıdığınızı yok edebilir, gözaltı siyahlıklarınızı renk oyunları ile kapatabilir, cilt kusurlarınızı örtebilir hatta dudaklarınızı doğal görünebilecek şekilde dolgunlaştırabilirsiniz.

Makyaj malzemeleriniz ile kullanacağınız farklı boy ve şekildeki fırçalarınızın yardımı ile sizde bu yılın gece makyajı trendini yakalayabilirsiniz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)