Teninize Göre Ruj Nasıl Seçilir

Kumral, sarısın ya da kızıl bayanlar, saç renginiz ve ten renginize uyumlu olacak ruj tonlarını belirlemelisiniz. Akşam gezmelerinde ya da günlük hayatta teninize yakışacak ruj renklerini sizler için araştırdık.

Bayanların uzun yıllardır en çok kullandığı makyaj ürünlerinden biri rujlardır. Araştırmalara bakılırsa bayanların yüzde altmışı ruj kullanmadan evden dışarı adım atmıyor. Bayanlar on dört ve altmış yaşlar arasında ruj kullanıyor. Ancak bu rujları doğru kullandıkları oluyor mu? Ten rengine uygun ruj nasıl seçilir konusu aşağıda yer almaktadır.

Kumral Saçlı ve Buğday Tenli Bayanlar

Kumral saçlara ve buğday bir tene sahip olan bayanların ten rengine uygun ruj nasıl seçilir konusunda sizi aydınlatmak gerekirse, hemen hemen her ruj size yakışabilir diyerek avantajınızı anlatıyoruz. Herhangi bir ruj rengine bağımlı kalmak zorunda değilsiniz. Pembe tonlar kumral bayanlara zarif bir hava katar. Dişleriniz yeterince beyaz değilse daha koyu tonlardan uzak durmalısınız. Çünkü koyu tonlar dişlerinizi olduğundan daha sarı gösterecektir. Nude renk rujlar ile de seksi bir hava yaratabilirsiniz. Mor renkli rujlarda partilerde size en çok yakışan tondan olacaktır.

Ten Rengine Göre Ruj Seçmek

Sarı Saçlı ve Açık Tenli Bayanlar

Sarı saçlı bayanlar gündüzleri daha açık renkler tercih etmelidir pastel tonlar yüz hatalarınızı belirgin hale getirecektir. Kırmızı ruj ise tam siz göredir.

Kızıl Saçlı ve Beyaz Tenli Bayanlar

Kızıl saçlı bayanlar ten rengine uygun ruj nasıl seçilir konusunda açık tonlara eğim göstermeliler. Kahve, portakal ve karamel renkler de dudaklarınıza ve teninize çok yakışacaktır.

Siyah Saçlı ve Esmer Tenli Bayanlar

Kırmızı, kahverengi, mürdüm ve koyu renk rujlar ile mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. Pembe rujları da günlük hayatınızda tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here