Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları

Zamanla gözenekleri açılan, kire ve toza maruz kalan cildin en önemli sorunların başında siyah noktalar gelmektedir. Cilt gözeneklerinin bir kere siyah noktalarla tıkanması ise ne yazık ki sürekli olarak bu problem ile mücadele etmeyi gerektirmektedir.

Siyah noktalar pek çok kişi için yüz güzelliğini estetik açıdan olumsuz etkileyen bir sorundur ve kurtulmak için altın yolların arayışı içindedir. Siyah noktalarla savaşan kozmetik ürünler kadar doğal maskelerde uzun süre temiz bir cilde sahip olmayı sağlamaktadır.

Evde Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları

Yüzde oluşan siyah noktaları yok etmek için kuşkusuz en etkili yöntem, bu alanda uzman olan birinden destek almaktır. Buna imkânı olmayanlar için ise profesyonel cilt temizliğini aratmayacak nitelikte doğal reçeteler bulunmaktadır. En önemlisi ise cildi her daim temiz tutmaya çalışarak siyah nokta oluşumunu önlemeye çalışmaktır.

Evde siyah nokta temizliğinde en etkili tarifler arasında peeling görevi gören doğal malzemeler yer almaktadır. Cildin yumuşaklığını sağlamak amacıyla bir miktar balın içerisine tarçın ve kahve telvesi gibi malzemelerden karıştırarak cilde uygulamak siyah noktalardan kolayca kurtulmayı sağlayacaktır.

Siyah Nokta Oluşumu Nasıl Engellenir?

Makyaj, hava kirliliği ve birçok dış etkene maruz kalan cildin çeşitli sorunlarla karşılaşması olasıdır. Tamamen engellemek zor olsa da sorunun önlenmeye çalışılması için pek çok püf nokta bulunmaktadır.

Siyah noktalardan kimyasal içerikli temizleyicilerle kurtulmaya çalışmak bu konuda yapılan en büyük yanlışların başında gelmektedir. Temizlik anlamında yeterli etkiye sahip olsalar da giderek gözeneklerin açılması her seferinde daha büyük siyah noktalarla karşılaşmaya neden olacaktır. Siyah nokta oluşumunu engellemek amacıyla cildin sıkılaşmasına yardımcı doğal ürünler kullanmak daha etkili olacaktır.

Limonlu Siyah Nokta Temizleyici Maske

Limon, asitli ve şekerli yapısı ile cilt için en ideal besinler arasında yer almaktadır. Tüketilerek alınan faydaları kadar cilde uygulandığında da birçok faydası bulunmaktadır. Siyah noktaların yok olması ve tekrarlamaması alanındaki etkileri sayesinde son derece ekonomik ve etkili bir maskeye sahip olmak mümkündür.

Limon ve bal karışımı ile uygulanan siyah nokta temizleyici maske tarifi, özellikle siyah nokta oluşmasına yatkın olan yağlı ciltler için birebirdir. Yaklaşık iki tatlı kaşığı bal ve yarım limonun suyu karıştırılarak cilde sürüldüğünde gözeneklerin derinlemesine temizlendiği ve sıkılaştığı hissedilebilir.

Gözenekleri Siyah Noktalardan Arındıran Maske

Cilt yüzeyinde kalıcı hale gelmeye meyilli siyah noktaları arındırmanın en etkili diğer yollarından biri de buhar maskeleridir. Cilt güzelliğine katkı sağlayan birden çok bitkinin kaynatılarak buharının cilde uygulanması anında olumlu etkinin hissedilmesini sağlayacaktır.

Buhar maskesi ile yeterince yumuşamış olan cilde hafifçe peeling maskesi uygulanması siyah noktaların anında temizlenmesini sağlar. Sıkça tekrarlayan bir cilt sorunu olmasından dolayı siyah noktalardan müzdarip olanlar haftada 1 ya da 2 kez önerilen maske tariflerini yapabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here