Kısa Boylu Bayanlara Özel Moda Tavsiyeleri

Kısa boylu bayanları sürekli merak içerisinde bırakan soru nasıl giyinmeleri gerektiği konusunda oluyor. Yanlış seçilen kıyafetler ve kullanılan çantalar gibi tercih edilen birçok unsurun boyu kestiğine dikkat etmek gerekiyor. Gelin bu unsurlara birlikte dikkat edelim ve daha önce yaptığımız yanlışlardan dönerek hem daha şık hem de uzun görünelim.

  • Fit görünüm. Belki de en basit önerimiz fit görünmeniz. Kısa ve aynı zamanda kilolu olduğunuz zamanlarda giyeceğiniz kıyafetlerin skalası düşeceği için boyunuz olduğundan daha da kısa görünecektir.
  • TeK renk kıyafetler tercih edin. Değişik desenli ve birçok rengi barındıran kıyafetlerin boyunuzu kestiğini biliyor muydunuz? Tek renk kıyafetler daha uzun görünmenizi sağlayacaktır.
  • Bacaklarınızı gösterin. Eğer düzgün bacaklara sahipseniz bacaklarınızı mutlaka ön plana çıkarın. Bacak boyunuzun uzunluğu sizi daha uzun göstermek için muhteşem bir fırsattır. Kıyafet dolabınızda mini etek ve şortlara ayırdığınız yeri biraz genişletin.
  • Küçük çantalar. Kısa boya büyük çantalar tercih edildiği takdirde çantalar boyunuzu örtecektir. Bundan dolayı büyük ve kaba çantaları uğurlama zamanı geldi.
  • Yüksek bel kıyafetleri tercih edin. Bu sayede bacak boyunuz daha uzun görünecek ve bu sayede boyunuzda uzun görünecektir.
  • Doğru ayakkabıyı tercih edin. Özellikle yaz sezonu boyunca kadınların yaptığı en büyük hatalardan biridir. Bilekten bağlamalı ayakkabılar bacak boyunuzu keseceği için boyunuzun uzun görünmesini engelleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here