Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri

Her kadının bilmesi gereken makyaj hileleri vardır, makyaj yaparken öncelikle kadınlar kusurlu olduğunu düşündükleri yerlerine odaklanır ve bazen makyajın dozu kaçabilir,

Hokka Burun İçin: Herkes hokka gibi bir burna sahip olmayabilir. Ama küçük dokunuşlarla dikkatleri burnunuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi, dudaklarınızı ve gözlerinizi ön plana çıkaran bir makyaj yaparak dikkatleri burnunuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Eğer dudaklarınıza çok koyu bir renk ruj sürerseniz bakışlarını yüzünüzün tam ortasına toplarsınız. Bu da burnunuzun dikkat çekmesine neden olabilir.

İnce Dudaklara Sahipseniz: Dudaklarınız çok inceyse ve bu sizi rahatsız ediyorsa daha kalın dudak görünümü elde etmek için açık tonda bir kalemle dudak çevrenizi çizin. Ama belli olmayacak kadar doğal olması gerekir çizgisinin. buna dikkat etmeniz gerekiyor. Daha sonra kalemle aynı tonda bir ruj sürün.

Yuvarlak Bir Yüzünüz Varsa: Yuvarlak yüzlü bayanlardansanız elmacık kemiklerinizi geriye iterek daha hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi, çene ucunuzu ve şakaklarınızı bronz bir allıkla renklendirin. Daha açık bir renk pudrayla da çene ucunuzu, alnınızı ve burnunuzu vurgulayabilirsiniz.

Gözlerinizi Ön Plana Çıkarmak İçin Makyaj Önerisi

Gözleriniz çok yorgunsa ve çukur bir görüntüsü varsa bu durumu basit çözümlerle kurtarabilirsiniz. Gözlerinizin yorgun görüntüsünü ortadan kaldırmak için parıltılı bir far kullanıp göz kapağınıza eyeliner çekebilirsiniz.

Gözlerinizin çevresinde çok fazla çizgi varsa kapatıcınızı fırçanın üzerine boşaltıp çizgilerin üzerine sürün. Sonrasında süreceğiniz fondötenin kapatıcıdan açık tonda olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer gözleriniz birbirine çok yakınsa açık tonlarda bir göz farını gözlerinizin iç kısmından ortasına kadar sürün. Orta kısımdan dış köşeye kadar da koyu tonda bir far sürün.

Çıkık Bir Çeneniz Varsa: Eğer çenenizin fazla çıkık olduğunu düşünüyorsanız ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa yapmanız gereken şey normalde kullandığınızdan daha koyu tonda bir fondöteni çenenize ve boynunuza uygulamak olmalı. Eğer boynunuza uygulamazsanız arada bariz bir fark oluşur ve bu da rahatsız edici bir görüntü oluşturur.

Bu uygulamayı yaptığınız zaman dikkatleri gözlerinize çekmelisiniz. bunun için de daha çarpıcı bir göz makyajı yapmalısınız. Bunun yanında dudaklarınızı ön plana çıkaracak renkte rujlar tercih etmelisiniz.

Düşük Kaşlarınız Varsa: Kaşlarınızın şekli normalden daha aşağıda duruyorsa elinize bir diş fırçası alın. Kaşlarınızı sert bir şekilde yukarıya doğru fırçalayın. Sonrasında jöleyle kaşlarınızın üzerinden geçin. Tekrar fırçayla şekil verdikten sonra kaşlarınızın düşük görünümünden kurtulduğunu görebilirsiniz.

Boynunuz Kısaysa: Boynunuz canınızı sıkacak derecede kısaysa yapmanız gereken şey küpe takmak. Böylelikle dikkatleri boynunuzdan yüzünüze çekebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here