Yeni Moda Gecelik Modelleri

fantazi gecelik modelleri

Gecelik modelleri incelemesini sizler için hazırladık ve gecelik alışverişi yapma planı olan kadınlara yol gösterici ve fikir verici bir yazı kaleme aldı. Bu yazıda, hem gecelik modelleri hakkında bilgi edinebilir, hem de fantazi gecelik modelleri ve normal gecelik modelleri alışverişi yapmaya niyetiniz varsa, yeni alternatiflere yönelebilirsiniz.

Fantazi Gecelik Modelleri: Fantazi gecelik modelleri, kadınların daha seksi görünmelerini sağlayan, daha doğrusu seksalep yönlerini ön plana çıkarmalarını sağlayan gecelik türleridir. Normal gecelik modelleri ile kıyaslandığında, göğüs dekolteleri, derin uzun yırtmaçları veya aksine kısa ve yurtmaçsız yapıları, derin sırt dekolteleri, transparan kumaşlarıyla öne çıkarlar. Fantazi gecelik modelleri genelde kısmen veya tamamen iç gösteren transparan tarzda gecelikler olsa da, saten, deri, lateks gibi iç göstermeyen fantazi gecelik modelleri de mevcuttur. Ayrıca fantazi teddy / body / mayokini türleri ve bazı fantazi kostümler de fantazi gecelik kategorisinde anılabilirler.

gecelik-modelleri
gecelik modelleri

Klasik Gecelik Modelleri: Fantazi amaçlı olmayan, genelde tek amacı rahat bir uykuya eşlik etmek, bunu yaparken de güzel görünmek olan geceliklerdir. Konfor olarak pijamalardan ve fantazi geceliklerden daha rahat hissettiren gecelikler, genelde saten veya penye kumaştan oluşur. Saten kumaşın inceliği, hafifliği, ve pürüzsüz yapısı uyku için muazzam bir rahatlık sağlarken, parlak ve cezp edici görüntüsü de bir başka avantajıdır. Penye kumaşlar ise, saten geceliklere göre biraz daha kalın olduklarından, özellikle soğuk havalarda daha sıcak bir uyku için yardımcı olurlar, ayrıca yüksek pamuk oranı nedeniyle daha sağlıklıdırlar. Hem saten hem de penye gecelik modelleri, gencinden yaşlısına kadar pek çok kadın tarafından tercih edilen gecelik modelleridir.

fantazi gecelik modelleri
fantazi gecelik modelleri

Uzun Gecelik Modelleri: Genelde ortalama boydaki ve uzun boylu kadınlar tarafından tercih edilen bu gecelik modelleri, diz altı veya ayak bileğine kadar olan yapılarıyla hoş bir görüntü sunarlar. Bacaklarında problem olan, leke veya morluk bulunan, varis veya selülit sorunu bulunan veya aşırı kilolu kadınlar tarafından da sıklıkla tercih sebebidir. Uzun gecelik modelleri, genelde daha konforlu bir deneyim için yırtmaç bulundururlar. Daha seksi görünmek isteyen kadınlar, daha derin yırtmaçlı ve daha derin dekolteli uzun saten gecelikleri tercih edebilirler.

Kısa Gecelik Modelleri (babydoll modelleri): Kısa gecelik modelleri, genellikle dizin en az bir karış üzerinde sona eren yapıları sayesinde daha rahat bir uykunun yanında daha güzel bir görünüm sunarlar. Kısa gecelikler babydoll olarak anılsa da, her kısa gecelik babydoll değildir. Babydollar, kadın vücudunu özellikle bel kısmından saran, vücut hatlarını klasik kesim geceliklere göre daha çok ortaya çıkaran ve daha seksi gösteren bir gecelik türüdür. Saten kumaşlardan imal edilen kısa gecelik modelleri yoğun olarak satılsa da, genelde fantazi kısa gecelik modelleri pazara hakimdir ve hemen hemen her kadının gardırobunda yer almayı başarmıştır. Her kilo ve her boydaki kadınlara başarıyla uyum sağlayan kısa gecelik modelleri, Renklidolap.com’da en uygun fiyatlarla satışa sunulmuştur.

saten gecelik modelleri
saten gecelik modelleri

Yarasa Gecelik Modelleri: Yarasa gecelik modelleri tamamiyle fantazi amaçlı kullanılan bir gecelik türüdür. Omuz kısmı genelde ince askılı olan bu tasarımlar, göğüs kısmından başlayarak ikiye ayrılır, sağ ve soldan ayrı ayrı iki kanat halinde aşağıya sarkan yapısı nedeniyle “yarasa model” olarak anılır. Yarasa gecelik modellerinde göğüs kısmı kimi zaman kaplı ve destekli olmakla birlikte, boş ve tülden ibaret de olabilir. Göğüsün hemen altından itibaren külot kısmına kadar göbek açıktır. Piyasadaki yarasa model geceliklerin pek çoğu transparandır. Bu gecelik modelleri diğer gecelikler gibi külotuyla (string veya tanga) birlikte satılır.

Deri Gecelik Modelleri: Deri gecelik modelleri, alışılmışın dışında tasarımlara sahiptir. Klasik fantezilerden sıkılan, farklı arayışlara giren çiftler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca gotik tarzı benimseyen, siyah müptelası kadınlar tarafından da yoğun talep görmektedir. Derinin parlak ve sert yapısı bazı insanlara daha çok zevk vermekle birlikte, hem orijinal hem de suni olarak satılmaktadır. Genelde piyasadaki deri geceliklerin tamamına yakını suni deriden imal edilmiştir ve orijinal deri olarak satın almak bir hayli zordur. Ayrıca çok sıcak havalarda suni deriden imal edilen fantazi gecelik modelleri terlemeye yol açabilmektedir.

Saten Gecelik Modelleri: Diğer gecelik modelleri gibi en uygun fiyata erişebileceğiniz bir başka gecelik türü olan saten gecelikler, genelde tamamen saten, veya kısmen dantel veya transparan kumaşlarla desteklenen iç giyim modelleridir. Satenin ipeksi pürüzsüz yüzeyi, hafif ve şık yapısı, canlı renkleri, bu geceliklerin 1960’lı yıllardan beri popülaritesini korumasını sağlamıştır. Hem fantazi hem de klasik tasarımlara sahip olan saten geceliklerin fiyatları kalitelerine göre değişmekte ve 20 ile 300 TL arasında satın alınabilmektedirler.

Özel günlerde, yıldönümlerinde, doğum günlerinde ve yılbaşlarında kırmızı renk gecelik modelleri tercih edilmekteyken, en çok tercih edilen ikinci renk ise siyahtır.

NOT : Satış amaçlı değildir, bilgilendirme amaçlıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here