Flört Etmek Aldatma Sayılırmı

Sadece bayanlar değil erkeklerde beğenildiğini hissetmek ister. Diğer taraftan karşı cinsten bir beğenilme söz konusuysa kişi kendini daha iyi hissedebilir. Bu oyun aslında zararsız görünüyor ama aniden bir aldatmaya dönüşebilir. Bu durumda flört nasıl aldatma sayılır?

Evlisiniz ve ilişkiniz normal seyrinde ilerliyor sadece birazda olsa heyecanınızı kaybettiniz. Son dönemde ise iş yerinden bir arkadaşınız ile arada bir bakışlarınız karşılaşıyor. Konuştuğunuzda birbirinize nazikçe dokunuyorsunuz, yani flörtleşiyorsunuz. Bu sayede kendinizi çok iyi hissediyorsunuz. Belki de karşılaştığınız birini gördüğünüzde – mmm çok hoşmuş – diyorsunuz. Ayaküstü sohbet edip güzel vakit geçiriyorsunuz. Ancak içiniz rahat değil. Ama korkmayın bunlar aldatma sayılmıyor.

Birini beğeniyor ya da biri tarafından beğeniliyorsanız bu ilişkinizin kötü gittiği ya da partnerinizi aldattığınız anlamına gelmiyor. Kendinizi iyi hissettiren flörtlerde aşırıya kaçılmadıkça hiçbir sorun yok. İlişki uzmanları bu gibi durumların ilişkiye iyi geldiğini bile söylüyor.

Sosyal flört aldatma olarak sayılmıyor. Çünkü insana kendini daha iyi hissettiriyor, daha güzel, sevilebilir ve sevebilir olmalarına yardımcı oluyor. Yani kendini iyi hisseden kişi sevdiğine de iyi hissettiriyor ve bu şekilde devam ediyor.

Flört nasıl aldatma sayılır sorusuna uzmanların verdiği cevap açık bu beğenilme ve beğenme hisleri ilişkiye zarar verdiği zaman aldatma sayılıyor. Yani hayatınızdaki kişiyi seviyor olsanız bile flört ettiğiniz kişi sizi heyecanlandırıyor ve günaha sürüklüyorsa tehlike sinyalleri çalıyor demektir.

Uzun süreli olan ilişkilerde bu tarz zararsız flörtler kişinin egosunu yeniliyor. Flört nasıl aldatma sayılır? Bunun için kendi duygularınızdan karşı tarafa duyduğunuz hisler önemlidir. Ben beğeniliyorum hissi varsa aldatma sayılmıyor. Ancak ben onu çok beğeniyorum hissini geçip kalbinizde bir takım değişimler oluyorsa aldatma sayılıyor. Yalnızca heyecan ve aşk arasında farkı bilmeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here