Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsın

Aşk her insan için farklı belirtiler gösterebilir. Fakat en büyük ortak özellik kalpteki derin hisler olsa gerek. ”Acaba aşık mı oldum?” sorusunu soran kişilerdenseniz aşık olduğunu nasıl anlarsın yazımız sizler için sorunun cevaplarını sunuyor. Aşık olduğunuzu gösteren belirtiler şunlardır;

  • Aşık olduğunuzda tüm çılgınlıkları yapabileceğinizi hissedersiniz. Kalbiniz adeta yerinden fırlayacakmış gibi atmaya başlar. Bu da aşkın ilk belirtisidir.
  • Aşk öyle bir histir ki sizde adrenalin patlaması yaşanmasına neden olur. Onun elini tutarken sürekli heyecandan eliniz terler ve titrer. Ki ellerin titremesi aşkın en güzel göstergesidir.
  • Aşkın belirtileri hakkında yürütülen araştırmalar sonucu aşık olan erkeklerin kısık sesle, bayanların ise daha yüksek sesle konuştukları ortaya konulmuştur.
  • Aşk tam manasıyla bakışlarınızdaki derinliği ortaya koymaktadır. Aşık olduğunuz kişiye bakarken göz bebekleriniz daha da ortaya çıkmaktadır. Birçok kişi aşkın gözlerde başladığını düşünür. Bunun nedeni gözlerin aşkı ortaya koyan bakışlara bürünmesidir.
  • Mutluluk ve aşk ayrılmaz bir bütün gibidir. Aşık olduğunuzda anlam veremediğiniz bir mutluluk hissine kapılırsınız. İçinizde sebepsiz mutluluklar ve kıpırtılar oluşur.
  • Aşık olduğunuzda karşınızdakine bakarken, konuşurken ya da onunla karşılaştığınızda elinizde olmadan yüzünüzde kızarma görülür. Bunun nedeni ise ona karşı duyulan aşk ve utangaçlık hissidir.
  • Aşk karın ağrısına neden olur mu demeyin. Aşık olduğunuzda vücuttaki kan karın bölgesinden kaslara doğru pompalanmaktadır. Aşırı heyecan ve panikten dolayı karın bölgesinde ağrı görülmesi doğaldır.

Aşkın belirtileri genelde kalpte kıpırtı, gözlerdeki imalı bakışlar ve heyecan duygusu ile ortaya çıkmaktadır. Yapılan araştırmalara göre pek uzun ömürlü olmayan aşk her insanın yaşayabildiği en doğal duygu olmakla birlikte mutluluğun da en güzel anahtarıdır. Ayrıca aşkın yaşı yoktur sözüyle de aşkın gücünü ve varlığını belirtmek isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here