Zayıflamak ve Sıkılaşmak İsteyen Kadınlar İçin Öneriler

Günümüzde artık kadınlar hem evde hem de iş yerlerinde çok yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Bununla birlikte çocuğu olan kadınların iş yükü daha da fazla olduğu bir gerçek. Bu yoğun günlük yaşamın sonucunda kadınların spor salonuna gitmesi veya kendilerine zaman ayırmaları neredeyse imkansız hale geliyor.

Sabah çok erken saatlerde güne başlayan kadınların gün içerisindeki yoğun koşuşturma, stres ve diğer etkenler nedeniyle işten sonra hele ki çocukları da varsa bu kısıtlı zamanda spor yapmalarına vakit kalmıyor. Kadınlar doğal olarak her gün nasıl zayıflarım veya nasıl sıkılaşırım gibi soruların cevapları bulmak için internette belki de onlarca sayfayı ziyaret ediyorlar. Telefonunuzu elinize aldığınız zamanlarda zayıflama ve sıkılaşma ile ilgili facebook, twitter, instagram ve pinterest gibi sosyal medya platformlarındaki paylaşımlar dikkatinizi mutlaka çekmiştir. Oralarda imrenerek baktığınız kadınlar gibi olmak aslında imkansız değil. Hatta bunun için gün içerisine saatlerce spor salonuna gitmenize veya koşmanıza da gerek yok. Bunun için evde veya spor salonunda uygulayabileceğiniz basit antrenmanlarla sonuca ulaşabilirsiniz.

Spor salonu ve antrenman deyince aklınıza hemen erkeklerin yaptığı ağır antrenman gelmesin. Vücut geliştirme ile ilgilenen erkekler genellikle tüm vücut bölgelerine yönelik olarak çok detaylı programlar uygularlar. Bunun sonucunda da kas kütlelerinde ciddi bir artış meydana gelir. Tabi bu artışında meydana gelmesinde de erkeklerde testosteron hormonunun yüksek oranda salgılanmasının etkisi büyüktür. Kadınlarda bu hormon çok az miktarda bulunduğu ve erkekler kadar ağır antrenman yapamayacakları için o seviyede bir gelişim meydana gelmesi pek mümkün değildir. Eğer ki sizde zayıflamak ve sıkılaşmak istiyorsanız kadınlara özel hazırlanmış olan ağırlık ve kardiyo antrenmanlarını uygulamasınız. Bu antrenmanları uygularken yanında sağlıklı ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak hazırlanmış bir diyet programının da mutlaka uygulanması gerektiğini unutmayın.

Spor salonunda verdiğiniz emeğin ve harcadığınız zamanın karşılığını alabilmek için kendinize hakim olmalı ve beslenmenizi de buna göre planlamalısınız. Bu programları başarılı bir şekilde uygulayabilirseniz aslında bazı şeylerin abartıldığı kadar zor olmadığını siz de göreceksiniz. Zayıflamak ve sıkılaşmak için yapmanız gereken kadınlara özel olarak hazırlanmış antrenman ve programlarını uygulamak. Zayıflamak ve sıkılaşmanın yanında alt vücut ve karın bölgenize özel programları da uygulayarak bölgesel antrenmanlar da yapabilirsiniz. Gün içerisinde ne kadar yoğun olursanız olun kendinize haftada birkaç gün 1 saat ayırmalısınız.

Bu içeriğe göz atın: Kas ve Güç | Kadınlara Özel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here