Yüzünüzdeki Sarkmalardan Estetik Cerrahi Operasyonları İle Kurtulun

İnsan vücudu da doğal olarak yaşlanmaya bağlı olarak çeşitli şekillerde etkilenir. Vücudumuzun birçok alanında olduğu gibi yüzümüzde de bu tür sarkma ve gevşeklikler oluşabilir. Bu tür sorunlu bölgeler için yüz germe operasyonu gerçekleştirilmektedir. Bu alanda gerçekleştirilen germe işlemleri ise birkaç farklı teknikle yapılır. Eğer sadece yanaklarda bir gevşeme ve sarkma meydana geldiyse orta yüz germe ameliyatı gerçekleştirilir. Yüzün geneli için yapılan ameliyatlar ise endoskopik ve klasik olarak ikiye ayrılır.

Eğer deride sarkma ve buruşukluk meydana gelmemişse ve sadece yanak dokularında bir sarkma oluşmuşsa endoskopik yüz germe ameliyatı uygulanır. Bu tür operasyonlar daha çok genç yaştaki insanlar için tercih edilir. Ancak yüzdeki deride hem sarkma hem de buruşukluk da varsa bu durumda klasik yöntem tercih edilir. Endoskopik yöntemde şakak bölgesinden saç olan alandan 2cm kadar bir kesi açılır ve buradan girilerek bir monitör yardımıyla tüm işlem gerçekleştirilir. Bu tür bir operasyon ortalama 2 saat kadar sürer. Ameliyattan sonra bir gece hastanede kalınması yeterli olmaktadır. Açılan kesiler küçük ve işlemler de kansız olduğu için pek fazla ağrı meydana gelmez. Endoskopik yöntemin avantajı klasik yönteme göre iyileşme süresinin çok daha kısa olmasıdır. Operasyondan 2 gün sonra banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Ameliyatta kendi kendine eriyen gizli dikişler kullanılırsa dikiş aldırma gibi sorunlar da yaşanmıyor. Her hastada görülmese de bazılarında şişlik ve morluklar ortaya çıkabilir. Bunlar ise 7 ile 10 gün arasında kendi kendine geçerler.

Vajina Estetiği İçin Çok Özel Bir İşlem
Vücudumuzun bir diğer önemli alanı da vajinal bölgedir. Özellikle çok sayıda normal doğum yapmış kadınlarda ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak esnek bir yapıya sahip olan vajinada bir genişleme meydana gelebilir. Bu tür durumlar birçok zaman cinsellik adına sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle de düzeltilmezse eşlerin birbirlerinden uzaklaşmalarına ve aile yapısının bozulmasına bile neden olabilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için kadınların tercihi vajina daraltma operasyonu olmaktadır. Bu ameliyat sayesinde fazla olan genişlemeye sebebiyet veren bölüm alınarak çıkarılır ve kenarlar tekrar dikilir. Bu sayede daraltma işlemi gerçekleşmiş olur. Bu operasyonun uygun bir donanıma sahip bir hastanede lokal ya da genel anestezi altında yapılması gerekir. Genellikle 1 saatten daha kısa süren operasyondan 3 ya da 4 saat sonra hasta evine gidebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here