Yüz Yogası İle Kırışıklıklara Son

Kadınlar için geride bıraktığı yılların izlerini taşıyan kırışıklıklar önemli bir konudur. Az çizgiye sahip olmak ya da var olan çizgileri azaltmak isteyen bayanlar yıllar boyunca kremlere yatırım yapar. Ancak genç görünmek için botoks yaptıran ya da genel bir tabirle bıçak altına yatanların sayısı da oldukça yüksektir. Tüm bunlar dışında son yıllarda ortaya çıkan hem ücretsiz hem de acısız bir uygulama var. Bu tüm tekniklere bir alternatif sunuyor. Her geçen gün popülerleşen yüz yogasını herkes kendi kendine uygulayabilir. Birkaç basit hareketten meydana gelen yoga kırışıklıkları önlemenize yardım ediyor.

Siz de yüz yogası ile kırışıklıklara son vermek isterseniz yüzün bazı bölgelerinde uygulayabileceğiniz basit hareketler ile yüz yogasını bir adet haline getirebilirsiniz.

yuz yogasi

Kaz ayakları için:

Yüz yogası ile kırışıklıklara son vermek için, ellerinizi kaşlarınızın üstüne yerleştirin ve kaşlarınızı kırıştırmamaya dikkat ederek kaşlarınızı yukarı kaldırın. Kalkık kaşlara sıkıca ellerinizi koyun. Sonra da kaşlarınızı çatın. Bu tekniği en az üç defa tekrar edin.

Dudak üstü çizgileri için:

Burun kenarındaki çizgiler, dudak üst çizgileri, boyun çizgileri ve alt yanak için kalemle yapılabilecek bir egzersizdir. Kurşun kalem almanız gerekir ve dudağınızın arasında onu yuvarlamalısınız. Kalemi öne ve arkaya doğru hareket ettirmeli ve bu sırada yüzünüzde başka bir yerin kırışmamasına özen göstermelisiniz. Alt yanak kaslarınızın da sertleştiğini göreceksiniz. Bilgisayar başında bile kolaylıkla yapabileceğiniz bir harekettir.

Gıdı ve alt yanak sarkmaları için:

Yüz yogası ile kırışıklıklara son dudaklarınızın arasına bir kaşık alınız. Alt dudağınızı ve çenenizi öne doğru çıkarınız ve yukarı bakınız. Alt yanak kasları, boyun kasları, gıdı ve çenenin gerildiğini hissedeceksiniz. Kas gerildiğinde çalıştığınız bölgenin kısaldığını ve alt yanaktaki sarkmaların da sıkılaştığını fark edeceksiniz. Televizyon izlerken ve mutfakta bir şeyler hazırlarken bile kolaylıkla yapabileceğiniz bir harekettir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here