Yüz Tipinize Göre Saç Modelleri

Yüzünüzün Tipini Öğrenin, Saç Modellerini Yüz Tipinize Göre Yapın

Saç modelinin doğru bir şekilde belirlenmesi kadınların çok daha bakımlı ve çok daha şık görünmelerini oldukça kolay bir şekilde sağlamaktadır. Herkesin yüz tipi birbirinden farklı karakteristik özelliklere sahiptir. Bu nedenle de bir saç modeli bir kişiye yakışırken bir diğer kişiye yakışamayabilmektedir. Kadınların saç kesimi ya da saç modeli belirlenmesinde öncelikle yüz tipini öğrenmesi ve sonra saç modelini yüz tipine göre yaptırması gerekmektedir.

                Yüz Tipine Uygun Saç Kesimleri Nasıl Olmalıdır?

Kare, üçgen, oval ve yuvarlak yüz tiplerine sahip olan kişilerin saç modeli belirlemesinde yüz tiplerindeki her bir detayı bilmeleri gerekmektedir. Yüz tipinden şikâyetçi olanlar da yapacakları ufak saç hileleri ile bu durumdan oldukça başarılı bir şekilde kurtulabilmektedir. Yüz tipleri arasında en yaygın olanı ise yuvarlak yüz tipidir. Yuvarlak yüz tipine sahip olan kişilerin saç kesimlerinde kesinlikle katlı modelleri tercih etmeleri gerekmektedir. Son yıllarda oldukça moda haline gelmiş olan arkası kısa önü uzun saç modelleri de bu yüz tipine sahip olan kişiler tarafından büyük bir memnuniyet ile kullanılabilmektedir. Aynı zamanda yuvarlak yüz tipinde saçlarını uzun olmasından hoşlanan kişiler de asimetrik katlar ile güzel bir görünüme kavuşabilmektedirler.

                Yuvarlak Yüz Tipine Uygun Saç Modelleri Nelerdir?

Yuvarlak yüz tipine sahip olan bayanların akşam ve gündüz kullanabilecekleri saç modelleri oldukça fazla sayıda bulunmaktadır. Katlı kesim modellerinin önerildiği bu yüz tipindeki bayanların saçlarına çok daha kolay bir şekilde şekil verilebilmektedir. Topuzların çok sıkı olmaması ise bu konudaki en önemli detaylar arasında yer almaktadır. Yuvarlak yüz tipindeki bayanlar iri dalgalar ile saçlarını daha hacimli gösterebilmekte ve yüzleri daha ince bir görünüm alabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here