Yüz Tipine Uygun Duvak Modelleri

Yüz Tipine Uygun Duvak Modelleri

Gelinliğin en önemli tamamlayıcısı duvaktır. En az gelinlik kadar özen gösterilen seçilmesi gereken duvak modelleri yüz şekline de uygun olmalıdır. Yüz tipine uygun duvak modelleri ve bu modellerin nasıl seçilmesi gerektiğine dair bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.
Yüz tipine uygun duvak modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin; yuvarlak yüzlü gelin adayları yüzünün iki yanına dökülen duvak modellerini tercih etmelidir. Yine yüzün iyi yanından salınan saçlar da bu uyuma eşlik etmelidir. Yuvarlak şekilde yapılmış bir saç modeli bu duvakların altında ve yuvarlak yüz tiplerinde iyi bir görüntü bırakmamaktadır. Yüzü uzun olan gelin adayları ise şelale biçiminde dökülen duvaklardan yana seçimlerini yapmalıdır. Dik ve uzun topuzlardan kaçınmaları da daha iyi olacaktır. Oval yüzlü gelin adayları hemen hemen her türlü duvağı seçebilirler. Çünkü bu yüz şekline tüm duvak modelleri yakışmaktadır.

Duvak Modellerinde Son Moda

Yüz tipine uygun duvak modelleri kadar önem arz eden diğer bir konu da moda olan duvakların nasıl olduğudur. Son dönemlerde moda olan duvakların başında dantel duvaklar gelmektedir. Gelinlikte sade bir seçim yapanların duvaklarında dantel kullanmaları daha uygun olacaktır. Bahsettiğimiz dantel türü ise kesinlikle Fransız danteli duvaklardır. Bun yanı sıra pullu, taşlı ve gösterişli duvaklarda son dönemlerin modası haline gelmiştir. Taçlı ve taşlı şekilde işlenmiş duvaklarla da gelinliklere farklı bir hava katılabilmektedir. Duvak seçiminde hem yüz şekline hem de gelinlik ile duvak uyumuna büyük özen gösterilmelidir. Seçeceğiniz duvak ile herkesi büyülemeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gerekense iyi bir araştırma yapmak ve seçim konusunu aceleye getirmemektir. Bu seçimi yaparken tarzınızı ve zevkinizi de göz ardı etmemelisiniz.

Yüz tipine uygun duvak modelleri ve son moda duvaklar için galerimize göz atabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here