Yumuşak Eller İçin Öneriler

Kış aylarının soğuğu, temizlik ürünleri, kimyasal maddeler… Bütün etkenler bir araya gelince narin ellerimiz bir anda kupkuru ve çatlaklarla dolu oluverir. Eski yumuşak ellere geri dönmenin yollarını arıyorsanız bizi takip edin.

 

Kullandığınız sabuna dikkat edin

Elleri sık yıkamak temizlik açısından iyi olsa da ellerinizi kurutmanın önemli sebeplerinden biri de olabilir. Bu nedenle kullandığının sabunun nemlendirici özellikli olmasına özen göstermelisiniz. Doğal sabunlar kullanırsanız kimyasal maddelerden de uzak durmuş olursunuz.

 

El kremini ihmal etmeyin

Cilt tipinize uygun bir el kremi edinip her zaman yanınızda bulundurmalısınız. Kuruyan ellere en büyük faydayı el kreminden alabilirsiniz. Daha etkili çözüm için elleriniz hafif nemliyken yüksek nem oranlı kremi kullanmalısınız.

 

Ellerinizi yıkadığınız suyun sıcaklığı çok önemli

Ellerinizi yıkadığınız suyun sıcak olması ellerinizin daha fazla kurumasına neden olur. Bu nedenle yıkama suyunun ne çok soğuk ne de çok sıcak olmamasına dikkat edin. Her zaman ılık suyu tercih edin.

 

Sık sık su için

Suyun sağlık için faydalarını hepimiz biliyoruz. Vücut sağlığınızın yanı sıra cildinizin de su tüketimine ihtiyacı var. Bu nedenle her aklınıza geldiğinde su içmelisiniz.

 

Eldiven kullanın

Evde temizlik yaparken sık sık su ve çeşitli kimyasallarla temas halinde olursunuz. Bu da ellerinin çok daha fazla zarar görmesine neden olur. Eldiven kullanırsanız ellerinizi bu temastan korumuş olursunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here