Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri

Uzun bir tatil sonrası yaz aylarını deniz, kum ve güneşi geride bırakıyoruz. Severek yaşadığınız tatilin saçlarınızda yarattığı yıpranmayı tahmin edebiliyoruz. Şimdi ise tek derdiniz yıpranmış ve soluk duran saçlarınızı canlılığa kavuşturmak. Sizlere bu yazımızda yıpranmış saçlar için bakım önerileri sucağız. Yaz sonrası yıpranan saçlarınızı bu öneriler sayesinde eski canlılığına ve parlaklığına kavuşturabilirsiniz.

  • Yıpranmış saçlarınızı daha sağlıklı hale getirmek için ilk olarak kırıklarından kurtulmanız gerekiyor. Saçlarınızı çok seviyorsunuz ve tüm yıpranmalara rağmen ondan vazgeçemiyorsunuz. Fakat yıpranmış saçlar için bu şart. Çünkü kırılma başladıysa bu devam edecek ve zaman içerisinde saçlarınız daha da yıpranacaktır.
  • Saçlarınız bir değişim dönemine girecek. Yaz aylarında sık sık duş alıyordunuz ve saçlarınız saç derisinin ürettiği yağın saçta kalmasına izin vermiyordu. Bu saçlarınız için pek de iyi bir durum değil. Saçlarınızın kendini toparlaması için birkaç gün aralıklarla duş almaya başlayabilirsiniz. Saçlarınızda yağlanmalar oluşabilir. Çünkü saçlar da kendini yeni bir döneme  hazırlıyor.
  • Saçlara eski canlılığını ve parlaklılığını kazandırmanın en kolay yollarından birisi de yoğun bakım maskeleri uygulamaktır. Saçlarınızı eski sağlığına kavuşturmak için sizlere evde kolayca hazırlayabileceğiniz zeytinyağı maskelerinden kullanmanızı öneririz.
  • Saçlarınız belirli bir yıpranmaya ulaştıysa artık fırça yerine geniş dişli taraklar kullanmalısınız. Çünkü saçları fırçalamak daha da yıpranmasına neden olabilir.
  • Saç sağlığını etkileyen besinleri tüketmeye yönelin. Bol bol su içerek saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayın.
  • Saçlarınızı eski görünümüne kavuşturmak için saç bakım yağlarından da faydalanabilirsiniz. Özellikle argan yağı saç sağlığı konusunda en etkili saç bakım yağlarındandır.

Yıpranmış saçlar için bakım önerileri yazımızda sizlere saçlarınız için oldukça önemli uyarılar sunduk. Saçlarınıza haftada bir kez zeytinyağı maskesi uygularsanız kısa süre sonra istediğiniz sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here