Yağlı Saç Bakımı İçin Tavsiyeler

Bayanlar için sağlıklı, canlı ve parlak saçlara sahip olmak son derece önemlidir. Kadını gösteren saçıdır sözünün gerçekliği kadınların saç bakımına ayırdıkları zamanla kanıtlanmıştır. Ancak bayanlar tarafından en istenmedik durumlar arasında hiç şüphesiz ki yağlı saçlara sahip olmak yer alıyor. Yağlı saçlar bakımı ve kullanımı en zor saç tipleridir.

Özel bakım gerektiren yağlı saçlar için sizlere bazı tavsiyelerimiz var. Yağlı saç bakımı için şu hususlara dikkat etmenizi öneririz;

  • Eğer yağlı saçlara sahipseniz sizlere ilk olarak saç tipinize uygun bir şampuan seçimi yapmanızı öneririz.
  • Saçlarınızı sıkça yıkamaktan kaçının. Çünkü saçlar ne kadar çok yıkanırsa o kadar çabuk yağlanacaktır.
  • Saçlarınızın parlak ve canlı görünmesi için gün içerisinde mutlaka havalandırmalı, bakım kremi uygulamalısınız.
  • Saçlarınız çabuk yağlanıyorsa mümkün olduğunca doğal bakım ürünleri ve bitkisel maskeler kullanmanızı öneririz.
  • Yağlı saçlara önerimiz banyo esnasında son durulama suyuna sirke karıştırarak saçlarınızı bu su ile yıkamanızdır. Elma sirkesi saçlarınızın daha az yağlanması için en iyi bitkisel çözümdür.
  • Aşırı yağlanan saçlara oldukça pratik bir çözüm önerimiz daha var. Makyaj fırçası ya da diş fırçasını hafifçe pudranıza batırın ve saç diplerinize pudra sürün. Saçlarınıza uyguladığınız pudra saçlardaki fazla yağı alarak sizleri zor anlarınızda yağlı saç görünümünden kurtaracaktır.
  • Yağlı saçlarda en çok yaşanan problemlerden birisi de yağlanma nedeniyle saçlarda oluşan kötü kokudur. Bunu önlemek için saç diplerine parfüm sıkın ve saçlarınızı diplerden uçlara doğru saç fırçası ile tarayın.

Yağlı saçlar için bakım uygulamak son derece kolay. Sizlere sunmuş olduğumuz pratik bilgiler sayesinde yağlanan saçlarınıza kolayca çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızla fazla oynamamanızı da tavsiye ederiz. Saçlar oynandıkça daha fazla yağlanmaya görülecektir ve saç diplerindeki yağlar gün yüzüne çıkacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca yağlı saçlarla oynamaktan kaçınmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here