Yazlık Vücut Bakım Önerileri

Yaşamımız boyunca iyi görünmek ve sağlıklı olmak isteriz. Tükettiğimiz her şey sağlığımızı olumlu veya olumsuz etkisi olduğu gibi vücut güzelliğimizi de etkiler. Vücut güzelliğimiz için sadece beslenmemiz yeterli değildir, bunun için çeşitli vücut bakım önerileri bize yardımcı olacaktır. Onlardan bazıları evde kendi uygulayabileceğimiz bazılarında profesyonel adımlarla yapılır.

Vücut bakımı denilince akla evde kolayca bulunabilen malzemelerden yapılan peelingler gelir.( peeling : doğal veya kimyasal malzemelerle cildin hasarlı yapısından kurtarmak için yapılan işlemdir).

Evde rahat uygulayabileceğiniz vücudunuz için peeling tarifi:

Esmer Şeker ve Yağ Peeling’i için gerekli olanlar:  1 çay bardağı esmer şeker, yarım çay bardağı zeytinyağı ya da sızma hindistan cevizi yağı uygun bir kapta karıştırılarak banyo öncesi uygulanır. Peeling sonrası vücudunuzu tahriş etmemek için yavaş yavaş dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrası vücut bol su ve sabunla peeling’den arındırılmalıdır. Peeling sonrası vücudunuzdaki ölü deri atılmış ve nem dengesi sağlanmış olacaktır

Vücudumuzu oluşturan ve sağlığımızın diğer bir yansıması da kuşkusuz saçlarımızdır. Vücut bakımımızın bir parçası olan saçlarımızın sağlığı için çeşitli uygulamalar yapılabilir. Buna en basit örnek saç bakım yağları uygulamaktır; evde yine banyo öncesi çam tere bendi yağı ve tatlı badem yağı karıştırılarak temiz bir pamuk yardımıyla saçlara uygulamak ve 2-3 dk. Sonra güzelce yıkamak ve bunu ayda en az 3-5 kez uygulamak saçlarımızın sağlıklı uzamasına katkıda bulunacaktır. Diğer yandan profesyonel bakım ise uzmanlar tarafından uygulanan keratin ve ozon tedavisi de saçlarımızın canlılığını artıracak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here