Vizesiz Gezilebilecek Ülkeler

Geçmişe oranla günümüz şartlarında seyahat etmek daha kolay ve daha eğlenceli bir hâl almış durumdadır. Seyahat çeşitlerinin oldukça fazla olması da daha kolay bir şekilde seyahat etmenize olanak sağlayan bir diğer durum olarak karşınıza çıkabiliyor. Seyahat etmenin, artık yaşamın bir parçası gibi olduğu hatta doğal bir ihtiyaç gibi görülmeye başladığında şu günlerde, insanlar her tatil dönemini kısa süreli bile olsa mutlaka farklı ülkeleri görerek geçirmek istiyor. Hiç şüphesiz farklı ülkeleri görmek insanı, birçok açıdan daha donanımlı hâle getirecektir. Farklı ülkelere yapılan seyahatler kısa süreli bile olsa size o ülkenin kültürü, yaşayışı, dili, yemekleri ve insanları hakkında fikir verecektir. Kısa süreli olan tatil günlerinizi yabancı bir ülkeyi ziyaret ederek geçirmek istiyorsanız fakat vize işlemleri ile uğraşmak istemeyip direkt pasaportunuzu alarak oldukça güzel ülkelere doğru bir yolculuğa çıkmak isterseniz vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler hakkında biraz araştırma yaparak birçok güzel ülkenin ülkemiz vatandaşlarından vize almadığını göreceksiniz. Bu şekilde ne kadar fazla tatil mekânı tercihiniz olabileceği konusunda fikir sahibi olarak içlerinden sizin için en uygun olanı gönül rahatlığı ile seçip vizeniz olmadan sadece pasaportunuz ile kolaylıkla ülkeye giriş yapıp belli bir süre o ülkede kalarak tatil yapabilirsiniz.

Güney Kore

Eğer sınırlı zamana sahip tatilinizi bir Asya ülkesinde geçirmek isterseniz tercihleriniz az çok bellidir. Ancak sadece pasaportunuzu yanınıza alıp vizeye ihtiyaç duymak istemiyorsanız Güney Kore sizin için oldukça doğru bir tercih olabilir. Uzun uçak yolculukları yapmayı seviyorsanız Güney Kore, sizi bu açıdan oldukça tatmin eden bir tatil rotası olacaktır. Asya ülkeleri arasında bulunan Güney Kore’yi vizeniz olmadan pasaportunuz ile 90 güne kadar kalarak ziyaret edebilirsiniz. Güney Kore, tarihi dokusu, teknolojik şehirleri ve alışmışın dışında yaşam tarzı ile sizi kendine çekmeyi başaracaktır. Kültürümüz ile oldukça benzer yönleri olsa bile farklı birçok yönü de olduğu için oldukça şaşırmanıza neden olacaktır. Güney Kore, sahne sanatları konusunda da gelişmiş bir ülke olduğu için bu ülkede sanatsal etkinlikler konusunda da keyifli alternatifleriniz bulunabilir.

Japonya

Tatilinizi Asya ülkelerini tercih ederek geçirmek isterseniz bir diğer alternatifiniz Japonya olabilir. Bu ülkede Asya ülkeleri arasında en sık tercih edilen tatil mekânları arasında yer alıyor. Farklı kültürü, doğası, teknolojik şehirleri ve geçmişine bağlı olarak bilinen bu ülkede vizeniz olmadan sadece pasaportunuz ile tatil yapıp ülkemize geri dönebilirsiniz.

Bosna Hersek

Tatilinizi uzak ülkelerde geçirip uzun süre uçak ile seyahat ederek aslında dinlenip huzur bulmak için gittiğiniz tatili, bu yolculuklar ile yorucu bir hâle getirmek istemiyorsanız yakınınızda bulunan ve vize istemeyen ülkeleri tercihinizde bulundurmanız gerekiyor. Ayrıca kültürel olarak da yabancılık çekmek istemiyorsanız Bosna Hersek sizin için en ideal ülke konumunda olabilir. Balkanların eşsiz doğasını, tatilinizin tam ortasında hissetmek istiyorsanız doğa harikası olan bu ülkede vizeniz olmadan sadece pasaportunuz ile tatil yapabilirsiniz.

Uruguay

Genel olarak vize olmadan Amerika kıtası içerisinde bulunan ülkelere gidilmesi oldukça zor bir durum gibi görülebilir. Ancak bu durum ülkemiz vatandaşları için sanıldığı gibi değildir. Vizeniz olmadan yanınıza sadece pasaportunuzu alarak Güney Amerika ülkelerinden biri olan Uruguay’a rahatlıkla gidebilirsiniz. Eğer tatil tercihiniz bir Amerika ülkesinden yana olacaksa mutlaka Uruguay’ı araştırmanızı öneriyoruz. Uruguay sıcakkanlı ve sevecen insanları, eşsiz güzellikteki doğası ve doğal oluşumlarının yanında oldukça renkli bir ülke olduğu için keyifli zamanlar geçirdiğiniz bir tatil rotası olarak aklınızda yer edecektir.

Dominik Cumhuriyeti

Amerika kıtasında olan ülkeler arasında bir tercih yapmak istiyorsanız ve bu ülkenin aynı zamanda hem doğası hem de tatil mekânları ile ünlü olmasını istersiniz Dominik Cumhuriyeti, sizin için uygun bir tatil rotası olabiliyor. Amerika kıtası üzerinde yer alan ve bir ada cumhuriyeti olarak bilinen bu ülkeye vizeniz olmadan seyahat edebilirsiniz. Sadece pasaportunuz ile ülkeye giriş yaparken 10 dolar gibi bir ücret vererek bu ülkede 30 güne kadar rahatlıkla kalabilirsiniz. Masmavi ve tertemiz denizi, eşsiz kumsalları, tropik doğası ve sıcakkanlı insanları ile sizi kendisine çekecektir. Dominik Cumhuriyeti, hem gündüz hem de gece renkli hayatı ve ışıl ışıl sokakları ile güzel bir tatil dönemi geçirmenizi sağlayacaktır.

Brezilya

Amerika kıtası üzerinde yer alan ve oldukça güzel bir ülke olan Brezilya’yı yanınızda vizeniz olmadan pasaportunuzu alıp rahatlıkla bu ülkede tatilinizi yapabilirsiniz. Oldukça büyük ve kültürel olarak da içerisinde çeşitlilik barındıran bu ülkeyi gezerken adeta bitmeyen ve bitmesini hiç istemeyeceğiniz bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Brezilya, oldukça büyük bir ülke olduğu için içerisinde birbirinden farklı ortamlar bularak istediğiniz tatili rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Brezilya’da vizesiz olarak kalabileceğiniz gün sayısı 90 gün ile sınırlı olduğu için rahatlıkla istediğiniz şekilde tatil yapabilirsiniz. Doğal güzellikleri ve rengârenk mimarisi ile bu ülkede oldukça güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Fas

Eğer tatilinizi Avrupa, Asya ya da Amerika ülkelerinden birinde geçirmek istemiyorsanız Afrika ülkeleri arasında vize istemeyen ülkelerden biri olan Fas’ı tatil rotası olarak kendinize belirleyebilirsiniz. Fas, mimarisi, kültürü ve doğası ile oldukça farklı bir ülkedir. Üstelik Akdeniz’e kıyısı olduğu için güzel bir tatil mekânı olarak tercih edilebilir. Bu ülkede 90 güne kadar vizesiz olarak kalabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here