Uzun Altın Kolye Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Doğru seçildiği takdirde uzun altın kolye kadınları girdikleri ortamda daha şık gösterir. Hem bireysel kullanım hem de hediyelik olarak seçimlerde hassas davranmakta yarar vardır.

Uzun altın kolye satın alırken ilk olarak yatırım mı yoksa kullanım amaçlı mı satın alınacağına karar verilmelidir. Yatırım amaçlı olan kolyelerin 22 ayar ya da 24 ayarlı olması tavsiye edilir. Günlük kullanım için alınan kolyelerde ise 14 ayar yeterli olacaktır. Bu ürünlerde işçilik ve tasarım ön plandadır. İşçiliğin artmasıyla birlikte kolyeyi satın almak için daha fazla ödeme yapmak gerekir. Kolyenin uzun olması kısa olanlara kıyasla fiyatları artıracaktır. Alınan kolyeyi belli bir süre sonra satma amacı varsa işçilik ve el emeğinin fazla olması satışta zarar etme olasılığını ortaya çıkarır.

Uzun Altın Kolye Tercihi Nasıl Yapılır?

Takı amaçlı kullanım için uzun altın kolye tercihi yaparken zincir uzunluğuna dikkat edilmelidir. Kolyelerin zincir uzunlukları kendi içerisinde 35 cm ile başlar ve 82 cm’e kadar çıkar. Eğer kolye uzunluğu göğüs hizasına kadar insin isteniyorsa 50 cm veya 55 cm zincir uzunluğu seçilebilir. Daha da uzun olması için zincir 82 cm alınıp boyna iki kere dolanarak da kullanılabilir.

Kolye alırken renk detayı da önemlidir. Sarı altına alternatif olarak rose altın ya da beyaz altın gibi seçenekler de vardır. Bu sayede herkes zevkine uygun seçim yapabilir. Bazı modellerde zemin rengine ilave olarak yeşil, kırmızı, mavi, mor gibi farklı taşlarla tasarımlar vardır. Bunlar daha hareketli görünmekte olup göz alıcı görünümü sevenlerin öncelikli seçimleri arasında yer alır.

Uzun Altın Kolye Nasıl Kombinlenir?

Özel günler için uzun altın kolye kombini yapılacağında yakası düz kıyafetler tercih edilmelidir. Özellikle tek renk kıyafetler seçildiğinde kolyenin tasarımı ve güzelliği ön planda olacaktır. Bisiklet ya da V yaka fark etmeksizin tüm üst giyim ve elbise çeşitlerinde uzun kolyeler rahatça kullanılabilir.

Eğer kolye tasarımı özelse yani işçiliği fazlaysa siyah kıyafetlerle kombinlenebilir. Altın sarısı ile siyahın uyumu göz alıcı bir şıklık ortaya çıkaracaktır. Rose altın ve beyaz altın kolyeler de siyahla kombin edilebilir. Genellikle siyah renkle yapılan kombinler hem şık ve kolay hem de kurtarıcı olmaktadır. Önemli olan nokta kıyafetlerle kolye tarzının birbirine uyumlu olmasıdır. Her iki parça da gösterişli olduğunda göz yorucu bir görünüm ortaya çıkabilir. Bu nedenle kıyafetin ya da kolyenin sade bir yapıda olması tavsiye edilir. Genellikle bu tarz kombinler altın kolyeyi öne çıkaracak şekilde yapılır.

Uzun Zincirli Altın Kolye Nereden Alınır?

Altın alışverişleri mutlaka güvenilir bir adresten yapılmalıdır. O yüzden buradan ya da bu sanal mağaza gibi diğer güvenilir yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. Maddi değeri yüksek olan bu parçaları alırken TSE belgesi, kuyumcunun ya da imalatçı firmanın patent damgası, altının ayarı, faturası, gram ağırlığı, baskının net olması gibi noktalara dikkat etmek gerekir.

Uzun zincirli altın kolye alışverişi için genellikle tanınan ve bilinen bir kuyumcu tavsiye edilir. Bu özellikleri sunan online alışveriş siteleri de kullanılabilir. RundaJewelry bunlardan bir tanesidir. Sitede mutlaka güvenlik sertifikası yer almalıdır. Özellikle kurumsal markaların kendi resmi siteleri kampanyalı fiyatlar uygulayarak satın alma maliyetlerinin düşmesini sağlar. Bunlardan en iyisini seçmek için mutlaka markalar, ürünler ve fiyatlar arası kıyaslama yapılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here