Tesettürde Makyaj

Tesettürlü bayanlar makyaj konusunda çok titizdir. Aslında makyaj yapmayı pek de tercih etmeyen bayanlarda bu bir tercih meselesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Arap ülkeleri baz alındığında gençler birbirinden ağır makyajları tercih etmektedir. Ancak orta yaş ve üstünde bu durum kendini soft bir görüntüye bırakır. Ülkemizde ise tesettürlü bayanlar çok ağır makyaj yapmaz. Her şey dozunda yerine göre kullanılır.

Hoş giyinen tesettürlü bayanların açık olan bayanlardan daha çok dikkat çektiği bit gerçektir. Bunu makyaj ile desteklemek de kişiye daha fazla görsellik kazandırmaktadır.  Ancak makyajdan vazgeçemiyorsanız bunu ten renginiz ve başörtünüz ile uyumlu hale getirmek gerekir.

Kişiler özel günlerde dahi çok fazla abartıya kaçmadan uygun olan doğal makyajı tercih etmektedir. Bu cilt rengini sabitlemek yanaklara biraz renk vermek ve gözleri eyeliner ile ortaya çıkarmak gibi basit işlemleri kapsar.

Bu şekille tesettürde makyaj çok daha doğal tercih edilerek yüz güzelliğini ortaya çıkarılabilmektedir. Renkli eşarplar kullanan kişi eşarbına uygun olan tonlarla makyaj yaparsa ortaya boğuk bir görünüm çıkmaktadır. Bu nedenle daha çık tonlarda makyaj yapılması önerilir. Eşarbın renginden bir ya da daha fazla açık tonda olan bir far gözlere çok yakışacaktır.

Tesettürde makyajın en hoş göründüğü yapı göz makyajına özen gösterilip dudaklara kendi tonunda bir ruj sürülmesidir. Hatta bu durumda mümkünse çok bariz şekilde belli olmayan allıklar tercih edilmelidir. Kişi cilt rengine uygun ince bir tabaka fondöten sürebilir ya da sadece pudra uygulaması yapılarak cilt tonu eşitlenmeye çalışılabilir. Fondötenin eşarpta iz bırakmaması için de başörtünün kapatacağı yerlere uygulama yapılmaması daha doğru olur.  Tesettürde makyaj yapmadan önce BB kremlerden de yararlanılabilir ve bu sayede fondötene ihtiyaç duyulmaz.

Ayrıca kişi göz şekline uygun bir eyeliner sürüş tekniğini keşfederse ortaya muazzam güzellikte bir makyaj çıkar.

Tesettürde Makyaj

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here