Tesettür Giyimde Tunik ve Pantolonlar

Tesettür tunik modelleri farklı kullanım alanlarında da tercih edilmekte olan önemli tesettür giyim parçalarından birisi olarak bilinmektedir. Tasarımına bağlı olarak hem etekle hem de pantolonla giyilmesi mümkün olmasının yanı sıra üretim kumaşına bağlı olarak farklı mevsimlerde de kullanılabilmektedir.

Tesettür tunik modellerinin uzun olan tasarımları genellikle dar paça pantolonlar ile kullanılırken, kısa olan tasarımları ise daha çok etekler ile kombin yapılarak kullanılmaktadır. Bu sayede tunik kategorileri içerisinde de çok fazla çeşit bulunmaktadır.

Son dönemin salaş moda trendi ile uzun tunik modelleri de etekler ile kullanılmaya başlanmıştır. Fakat uzun bir tunik tercih edilmesi halinde etekler daha dar modellerden seçilirken kısa tuniklerin pliseli tasarım eteklerle de rahatlıkla kullanılması mümkün olmaktadır.

Tesettür Tuniklerde Özgün Tasarımlar

Tesettür tunikler içerisinde güncel moda trendleri ışığında özgün tasarımlar oluşturulabilmektedir. Bu nedenle herkesin kendi beğenisine uygun biçimlerde tunik seçerek, isteğe bağlı olarak etek ve pantolon ile kombin yapılabilmektedir.

Tuniklerin tasarımları mevsimlere bağlı olarak da değişiklik göstermektedir. Triko olarak bilinen kumaşlar, genel olarak kış aylarında tercih edilmekte olan ürünler olmasının yanı sıra pamuklu ya da keten olarak bilinen tunikler ise yaz aylarında tercih edilebilmektedir.

Tunik tasarımlarının boyları da ne şekilde kombin yapılacağına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Etek veya pantolon seçimleri bu boylara bağlı olarak belirlenmiş olmaktadır. Çok kısa tuniklerin pantolon ile kullanımı tercih edilmediği gibi çok uzun olan tuniklerin de eteklerle kullanılması önerilmemektedir.

Salaş tasarımları tercih edenlerin ise uzun tuniklerin de eteklerle kombin yapmaları mümkün olmaktadır. Fakat bu tasarımlarda vücut tipine uygun olarak seçim yapılması gerekmekte ve aksesuar seçimlerinin de buna uygun olması önerilmektedir.

Tesettür Kombinleri için Pantolon Seçimleri

Tesettür kombin seçenekleri için pantolon seçimi yapılırken hangi ortamda veya hangi şekilde kullanıldığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Dar paça olarak kullanılmakta olan pantolonların uzun tunikler ile spor bir tasarım oluşturmaları mümkün olmaktadır.

Pantolon paça tarzı aynı zamanda üst giyimde nasıl bir seçim yapılacağını da belirlemektedir. Bol pantolonlarda kısa tunikler ya da kısa gömlekler tercih edilebilmektedir. Dar pantolonlarda ise daha uzun modellerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Pantolon seçimlerinde kumaş tercihleri de oldukça önemlidir. Krep kumaş olarak bilinen pantolonlar daha çok şık giyimlerde tercih edilmekte olan ürünler olarak bilinmektedir. Günlük kullanımda ise kot ya da keten pantolonlar kullanılabilmektedir.

Giyim ürünleri içerisinde aynı zamanda pantolon tasarımları da çeşitlilik göstermektedir. Havuç pantolon olarak bilinen modellerin dar paça olarak başlayıp üst kısma doğru bollaşmaktadır. Bu model ile genellikle çok uzun olmayan tunikler tercih edilebilmektedir.

Pantolon tasarımları içerisinden kumaşlar farklı olmasına rağmen tasarım özeliklerine bağlı olarak hem şık hem de spor modellerde kullanılabilmektedir. Taşlı pantolonlar, bu modeller içerisinde en çok tercih edilenler arasında gösterilebilmektedir.

Tesettür Giyimde Pantolon ve Tunik Kombinleri

Tesettür pantolon ve tunik kombinleri özellikle günlük yaşam içerisinde en çok tercih edilmekte olan ürünler olarak bilinmektedir. Bu nedenle klasik giyim sevenlerin de spor giyim sevenlerin de pantolon ve tunik kombini tercih etmeleri mümkün olmaktadır.

Pantolon ve tunik kombini özel günlerde de tercih edilmekte olan ürünler olarak bilinmektedir. Özel günler için tercih edilen parçaların kumaşlarının günlük kullanımdan daha farklı olduğu bilinmekle beraber krep, saten ya da şifon detaylı olarak tercih edilebilmektedir.

Tesettür pantolon modellerinin tunik modelleri ile uyum içerisinde kullanılması önemli olmaktadır. Klasik giyime uygun olan bir pantolonun klasik olmayan bir tasarımla kullanılması önerilmemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here