Tesettür Elbiselerde Hangi Takılar Kullanılabilir

Tesettür giyim hayatımızda büyük bir yer teşkil etmektedir. Eskiye nazaran birçok firma tesettür giyim üzerine çalışmalarını aktifleştirmiş ve modern hayata uygun çok iyi tasarımlara imza atılmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte artık bayanların dışarıya çıkmasına gerek kalmadan arzu ettikleri modele internet üzerinden ulaşma imkanı sağlanmıştır.

Bu kadar kıyafete sahip olma imkanımız varken, tesettür giyim de sadece çantayı aksesuar olarak kullanmak bayanların özgürlüklerini kısıtlıyor. Tesettür elbisede kullanılacak takı eşarp nedeniyle küpeler olamıyor. Bu nedenle bayanların küpeleri sadece iç tarafta kaldığı için tek bir küpe bile çoğu bayana yetiyor. Ayrıca boyna takılacak küçük kolyeler de boyun kapalı olduğu için gözükmüyor. Tesettürlü bayanın taktığı bileklikler ve saatler de kısmi olarak gözüküyor.

Tüm bu sebeplere dayanarak tesettür elbisede kullanılacak takı olarak uzun kolyelerin tercih edilmesi ön plana çıkıyor. Ayrıca kolyeye uyumlu yüzükler de elbiseye hareket kazandırmaya yetiyor. Uzun kolyeler kişinin tarzına göre gösterişli olarak seçilebilir. Ancak sade bir kıyafet ve düz bir eşarp kullanıldığında gösterişli kolyeler tercih edilmelidir. Şal kullanıldığında ise ucunda sadece tek bir detay olan spor kolyeler tarz bir hava yaratmaktadır.

--Tesettür Elbiselerde Hangi Takılar Kullanılabilir

Tesettür elbisede kullanılacak takılardan en iddialı olanlar ise broşlardır. Broşlar ile bayan eşarbını elbisesine tutturabilir. Eşarba broş ile şekil verebilir ya da hırka ya da kap gibi modeller kullandığında bir köşesine broşu yerleştirebilir. Broş seçimi kıyafetin rengine ve tarzına göre değişiklik göstermelidir. Ayrıca burada eşarbın rengi de baz alınabilir.

Daha bir modern hava yaratmak ve tamamen gösterişli olmak ise güneş gözlükleri ile mümkün olmaktadır. Yaz ve kış hayatımızda olan güneş gözlükleri tesettürlü bir bayanın şıklığına bir anda şıklık katan en önemli aksesuarlardan biridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here