Tesettür Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

tesetür elbise

Tesettür elbise kombini kişinin kendi tercihine bağlı olsa da her zaman doğru giyinmek ile istenilen etki yaratılabilir. Şık ya da kötü göründüğümüze ancak kıyafetlerimiz karar verebilir. Bu nedenle elbiselerimizde kombin yaparken her türlü ayrıntıya dikkat etmeliyiz.

Giyeceğimiz elbiseyi seçerek işe başlamalıyız. Daha sonra ona uygun bir eşarp bulduktan sonra diğer aşamalara geçebiliriz. Ancak kıyafete uygun olan eşarp size uygun olmayabilir. Cilt renginize ve makyajınıza göre buna karar vermelisiniz. Tesettür elbise kombini yaparken aslında eşarp elbiseden çok daha önemli bir yer alır. Kıyafetin neredeyse yüzde altmışını eşarp oluşturur. En doğru olanı seçmek için aynada sanki karşınızda başka biri size bakıyormuş gibi davranarak o gözle kendinizi gözlemleyebilirsiniz.

Elbise ve eşarp seçimi tamamlandıktan sonra uygun bir ceket seçmeniz gerekir. En güzel kaplarınızdan ya da pardesülerinizden belki de trencoatlarınızdan rengi ve yapısı uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ayakkabı seçiminizi de gideceğiniz ortama göre ayarlamalısınız. Ancak spor ya da şık giyinin mutlaka topuklu ayakkabılar tercih etmeye çalışın. Başörtü boynu kapattığı için kişinin boyunu olduğundan daha kısa gösterir. Bu nedenle spor da olsa topuklu olanlardan tercih etmelisiniz. Ayakkabınızın gözükmemesi boyunuzu daha uzun gösterir bu nedenle yere kadar uzanan elbiseler ile daha zayıf ve uzun görünürsünüz.

Tesettür elbise kombininde ayakkabınıza karar verdikten sonra alacağınız çanta tam olarak kıyafetinizi tamamlamaya yarayacaktır. Büyük boy çantalardan uzak durmalısınız. Rengiyle kıyafetinizi tamamlayan küçük bir uzun askılı çanta kullanabilirsiniz. Her zaman şık ve elegan bir görünüm oluşturan mini askılı çantaları her yerden temin edebilirsiniz.

Son olarak aksesuar tercih edecekseniz çok abartılı olmayan ürünlerle çok daha uyumlu bir görünüm oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here