Tesettür Elbise ile Eşarbın Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Tesettürlü bayanların kıyafetini tamamlayacak en önemli detay eşarp ve şallardan oluşur. Bu nedenle kıyafette ayrı bir yer tutmaktadırlar. Tesettür elbise ve eşarbın uyumunun en doğru şekilde yapılması ile şıklık denilen kavram ortaya çıkmaktadır.

Şal ya da eşarp kullanmayı tercih eden bayanlar elbiselerinde ancak renk uyumu sağlayabildiklerinde güzel bir görünüm yakalamaktadır. Diğer türlü kıyafette bir kargaşa ortaya çıkmakta ve giyinme işlemi elbise ne kadar güzel olursa olsun eşarp tarafından hüsrana uğramaktadır.

Tesettür Elbise ile Eşarbın Renk Uyumu Nasıl

Bin bir çeşit eşarp bulunmaktadır. tabii ki kişi kendi zevkine uygun olanı kullanmak ister ancak çevrenin görüşleri de alınmalıdır. Kişi yapabiliyorsa aynanın karşısına geçmeli ve sanki başkasıymış gibi kendini değerlendirmelidir. Eşarp seçimi zevkin dışında kalan tarafında ise kıyafete mutlaka uygun olmalıdır. Uygundan kasıt kıyafet ile renginin deseninin şeklinin her şeyinin örtüşmesidir. Yani kullanılan eşarp ya da şalın tamamen kıyafeti tamamlaması gerekir. bu tamamlama bazen zıt renklerde yapılır bazen zıt detaylar yer alır. Ancak bütüne bakıldığında tesettür elbise ve eşarbın uyumu göze batmayacak kadar yerinde olmalıdır.

Tesettür elbisede istediğiniz modeli seçtiniz ve ona uyumlu olacak bir eşarba da karar verdiniz her şey yolunda ancak dikkat etmeniz gereken başka bir ayrıntı vardır belki. Kıyafeti giydiniz size çok yakıştı üzerine seçtiğiniz eşarbı da taktınız yine çok beğendiniz. Ancak ten renginizle eşarbın uyumuna dikkat ettiniz mi? Belki bu rengin bu tonu sizi çok solgun gösterdi, belki ten renginize hiç yakışmadı, belki ışığınızı söndürdü, belki de ancak çok fazla makyaj yaparak kullanabileceğiniz bir fon yarattı. Anlaşılacağı gibi tesettür giyimde tesettür elbise ve eşarbın uyumu dışında dikkat etmeniz gereken renk eşarbın ten renginize de uyup uymamasıdır. Uymayan renk tonlarını daha koyu ya da açık olanlarıyla değiştirdiğinizde kıyafeti tamamlama bir sorun yaşamazken yüz güzelliğinizi ve enerjinizi de daha çok yansıtırsınız.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here