Tene Uygun Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Makyaj bayanların vazgeçilmezi olmakla birlikte makyaj ürünleri arasında ise en favori makyaj aksesuarı rujlardır. Çoğu kadın ruj kullanmadan dışarıya çıkmamakla birlikte, çoğu ise tek bir rujla bile şık görünmeyi başarmaktadır. Ancak bayanlar ruj seçimi konusunda modaya uyum sağlamak isterken tenine uygun ruj seçmeyi ihmal etmektedir. Peki tene uygun ruj seçimi nasıl yapılır diyorsanız işte size cevapları;

  • Eğer saç renginiz kumral ve teniniz ise buğdaysa ruj seçiminde neredeyse tüm ruj renkleri size yakışacaktır. Bu tarz tenlerde koyu kahve tonu rujlardan uzak durulmasını tavsiye ederiz. Sizlere önerimiz mor ya da nude tonlara sahip ruj seçimi ile dudaklarınıza baş döndürücü etki kazandırmanızdır.
  • Kızıl tonlarda saç rengine sahip beyaz tenli bayanlar içinse önerimiz açık tonlara sahip ruj seçimidir. Sizlere önerimiz kırmızı rujdan uzak durmanızdır. Çünkü kırmızı tonlarda ruj seçimi yüzünüzün solgun görünmesine neden olacaktır. Kahve ve portakal rengi tonlarına sahip ruj seçimi sizin için ideal olacaktır.
  • Geldik gösterişli saçlara sahip olan sarı saçlı ve açık tene sahip bayanlar için ruj seçimine. Sizin için iki renk ruj seçimi idealdir. Kırmızı ve pembe tonlarının sizi adeta cool bir görünüme kavuşturacağını belirtebiliriz. Yalnız sizlere önerimiz portakal rengi rujlardan uzak durmanızdır. Çünkü sarı saçlı bayanlarda portakal tonları tenin daha solgun görünmesine neden olacaktır.
  • Tene uygun ruj seçimi konusunda en şanslı bayanlar siyah saçlı ve esmer tene sahip olanlar. Çünkü birçok rengin teninize kolayca uyum sağlaması mümkün. Kırmızı, pembe, kahverengi ve mürdüm tonlarında dilediğiniz ruj seçimini yapabilirsiniz. Yalnız sizlere de önerimiz pembe rujlarda aşırı açık tonlardan kaçınmanızdır.

Kaliteli ve tene uygun bir ruj seçimi ile en sade kombin seçeneklerinde dahi şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken teninizle ve saç renginizle uyumlu bir ruj tercih etmektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here