Telsiz Çapraşık Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dişlerin çapraşıklık problemi henüz süt dişlerinin dökülüp yerlerine kalıcı dişlerin gelmeye başladığı dönemde görülmektedir. Bu dönemde çapraşıklığın görülmesinin iki temel nedeni vardır. Birincisi çocukta bulunan alışkanlıklar, ikincisi ise genetiktir. Zaman kaybetmeden kontrol altına alınması gereken bu problem, vakit kaybedilmesi durumunda düzelemez şekle gelebilmektedir.

Süt dişleri çıkıp yerine yenilerinin uçları görüldüğünde çapraşıklık fark edilebilmektedir. Ailenin herhangi bir şüphesi olması durumunda vakit kaybetmeden doktora görünmesi gerekmektedir. Çekilen filmlerde teşhis rahatlıkla konulabilecektir.

Telsiz Çapraşık Diş Tedavisi Nedir?

Çapraşık diş tedavisi çoğunlukla tel yardımıyla yapılan tedavilerdir. Tel takılmasının ardından zaman içerisinde dişler yerine oturabilmektedir. Bunun yanında telin kullanılmadığı, invisalign braketsiz ortodontik tedavi olarak da adlandırılan telsiz tedavi de kullanılabilmektedir. Dişlerin tel sorunu yaşamasına izin vermeyen, dışarıdan bakıldığında neredeyse hiç fark edilmeyen bir uygulamadır. Basit ancak konforlu aparatlarla yapılan bu tedavide de dişler zaman içerisinde ait oldukları yerlere yerleşebilmektedirler.

Telsiz Çapraşık Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Invisalign braketsiz ortodontik tedavi olarak da bilinen telsiz çapraşık diş tedavisi, dişlere plak ismi verilen aparatların yerleştirilmesi ile yapılmaktadır. Öncelikle sanal ekranda hastaya tarif edilen bu tedavi şekli hastanın onayı ile başlatılır. Kullanılan araçların yüzeyi son derece parlak ve şeffaftır bu nedenle dışarıdan bakıldığında ağız hissi kaybolmamaktadır.

Kaynak : http://www.disvedudak.com/telsiz-caprasik-dis-tedavisi-nasil-yapilir.htm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here