Teknolojinin Dili İngilizce: Konusarakogren.com

Her ülkenin kendi kültür ve tarihine göre dil yapısı bulunmaktadır. Gelişen milliyetçilik akımları sonrasında bağımsızlığını ilan eden milletler, her alanda millileşmeye gitmişlerdir. Ancak farklı ülkelerin birbiri ile anlaşmasında genel olarak kullanılan dil İngilizce olmaktadır. Türkçe sondan eklemeli bir dil olurken, İngilizce tam tersi özelliklere sahiptir. Cümle kurulumunda özne, yardımcı fiil, yüklem ve daha sonrasında nesneler ve tümleçler kullanılmaktadır. Gramer alanında öğrenilmesi gereken belirli kurallar bulunmakta, bunlar arasında; zamanlar, fiil çekimleri, zarflar, zamirler gibi seçenekler bulunmaktadır. Özellikle dilin kullanılmasında farklı fiil çekimleri bulunmakta, zamanlara göre bir fiil üç halde bulunabilmektedir. Ancak filler de kendi aralarında ikiye ayrılmakta ve düzenli- düzensiz fiiller olarak değişen çeşitlerin çekimlenmesi farklı olmaktadır. Düzenli filler –ed takısı ile ikinci ve üçüncü hallerde kullanılmakta iken düzensiz fillerin herhangi bir kuralı bulunmamaktadır. Bu nedenle düzensiz fiillerin ezberlenmesi büyük önem taşımaktadır. Tüm dil öğrenimlerinde olduğu gibi bu dilde de en önemli kural, daha fazla pratik yapmak olmakta ve yurt dışı eğitimleri bu alanda çok kıymetli olmaktadır. Sürekli İngilizce konuşulan bir ortamda kelime hazinesi çok hızla gelişecek ve akıcı konuşma özelliği çok daha hızlı aynı zamanda kalıcı bir şekilde kazanılacaktır.

Pratik alanında pek çok kalıp cümlelerin ezberlenmesi gerekli olacaktır. Günlük konuşma dilinde ihtiyaç olabilecek; iyi günler, hoş geldiniz, nasılsınız gibi basit cümlelerden mesleğiniz nedir, boş vakitlerinizde neler yaparsınız, ne içmek istersiniz gibi daha karmaşık cümlelere kadar pek çok alanda ingilizce pratik cümleler öğrenilmesi gerekli olacaktır. Akıcı bir konuşma elde edilebilmesi için iki ayağını temsil eden; pratik ve gramer kısımlarının aynı anda öğrenilmesi ve aynı andan ilerletilmesi gereklidir. Akıcı ve düzgün konuşmanın pratik çözümü bu başlıklar altında alınan kaliteli eğitimlere bağlıdır. İlk aşamada basit kalıpların ezberlenmesi ve kullanımda hatasız olarak yerleştirilmesinin ardından bireyler geliştirdikleri dil seviyelerine göre sorulara cevap verirken karşı sorularda sorabilecek ve diyalog alanında hızlı düşünerek kendilerini ilerletebilecektir. Nasılsınız, diyen birine karşılık iyiyim demek birinci aşama İngilizce eğitimi olurken; iyiyim, siz nasılsınız şeklinde arşı diyaloga geçmek ikinci aşama dil eğitimi olacaktır. Kelime hazinesi çok önemli olmakta, en çok kullanılan kelime ve cümlelerden başlanılarak kelime dağarcığı zenginleştirilmelidir. Bir dili çok iyi bir şekilde konuşabilmenin yolu o dil ile düşünebilmekten geçer. Bunun için de görsel ve yazınsal öğelerin verimli bir şekilde kullanılması büyük önem taşıyacak; İngilizce günlük tutmak gibi aktiviteler dil gelişimi açısından çok faydalı olacaktır.

Günümüzde İngilizce dil olarak çok iyi seviyelerde kullanıldığında yüksek kariyer hedefleri için çok yüksek bir basamak olacaktır. Bu nedenle alınan eğitimlerin kalitesi çok önemli olmakta ve mutlaka küçük yaşlardan itibaren pratik odaklı eğitimlerle dil seviyesi geliştirilmeye çalışılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here