Tartışmalarda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Aşk yaşayıp da tartışma sorunu olmayan çift yoktur. Her ilişkide zaman zaman farklı nedenlerden ötürü tartışmalar olabilir. Fakat hep susan taraf sizseniz yazımızı dikkatle oyunuz. Tartışmaları ufak şekilde atlatmak ve haklı çıkmak istiyorsanız uygulamanız gereken taktikler var. İşte size bağırmak, çağırmak yerine kendinizi daha iyi ifade etmenizi sağlayacak mükemmel öneriler;

  • Tartışırken asla kendinizi kaybederek sesinizi yükseltmeyin. Şunu unutmayın ki sevdiğinizi üzmek ve kırmak yerine sakince konuşarak ona doğruyu kabullenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Mutlaka sevgilinizin fikirlerini dinleyin ve anlayın. İlk dinleyen siz olun ki sevgilinizin düşüncelerini daha net almaya çalışın. Eğer tartışma esnasında erkek arkadaşınızı dinlemezseniz o da sizin onu ciddiye almadığınızı düşünerek sinirlenecektir.
  • Eğer tartışmanın gerçek kazananı olmak istiyorsanız konudan uzaklaşmayın. Biz bayanlar en ufak tartışmada bile eski hataları gün yüzüne çıkarmayı severiz. Eski defterleri tekrardan kurcalamak size daha fazla problem oluşturacaktır.
  • Sevgilinize düşüncesinin yanlış olduğunu daha kibar ve konuşma edasıyla söyleyin.
  • Karşınızdakinin sizi seven bir erkek olduğunu unutmayın. Daha duygusal davranarak üzüldüğünüzü belirtebilir, ne kadar kırıldığınızı ifade ederek hatasını kabullenmesini sağlayabilirsiniz.

Tartışmalarda sizin uygulayacağınız taktikleri erkekler de uygulayabilir. Sonuç olarak onlar da karşısında kendini seven ve asla üzemeyecek bir kadın olduğunu düşünürler. Önemli olan nokta haklı çıkmaya çalışmak değil, sorunu konuşarak halletmektir. Ufacık bir tartışmada sergilenen tutarsız davranışlar nedeniyle birçok ilişki sona ermektedir. Bunun önüne geçmek istiyorsanız empati yapmayı deneyin. Karşınızdaki kişi hatalı bile olsa onu dinlemeyi daha sonra kendinizi savunmayı deneyin.

Her aşkta yaşanan olası ufak tartışmalar tatlıya bağlanırsa aşkı kuvvetlendirdiği ortaya çıkmıştır. Sevgililerin tartışma sonrasında gönül almaları bile aşk tazelemeye yeterli olmaktadır. Bu nedenle tartışmalarda ne kadar alçak gönüllü davranırsanız kazanan taraf da siz olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here