Soğuk Havalarda Kasık Ağrısı Hakkında Bilgiler

Soğuk havaların artmasıyla beraber yaşanan hastalıkların en çok bayanlarda ortaya çıktığı dikkat çekmektedir. Bağışıklık sistemini zayıflatan bu havalar, üşütmeyle beraber kasıklarda farklı rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Erkeklerde ve kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu olarak kendini gösteren hastalıklar ve kistler, soğuk havalarda dikkatsizlik nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

  • Soğuk Havalarda İdrar Yolu Enfeksiyonu

Soğuk havaların neden olduğu en yaygın kasık hastalığı idrar yolu enfeksiyonudur. İdrar yollarında yanmayla başlayan bu rahatsızlık daha sonra şiddetli ağrı ile kendini göstermektedir. Ağrının artmasıyla beraber vücutta yaygınlaşan enfeksiyon devamlı tuvalete çıkma isteği, böbreklerde sancıma ve tuvalet yaparken acı duyma olarak devam etmektedir.

Soğuk havada ayakların yeterince korunmamasından kaynaklanan idrar yolu enfeksiyonu aynı zamanda kapılan mikroplardan da oluşabilmektedir. Bu hastalığı aşabilmek için ilaç tedavisi ve günde 3 litre su içilmesi önerilmektedir.

  • Soğuk Havalarda Prostat Büyümesi

Soğuk havalar en az bayanlar kadar erkekler üzerinde de olumsuz etkiye neden olmaktadır. Havanın soğuması ve üşütülmesinin ardından yeterince dikkat edilmemesi, prostat büyümesine sebebiyet verebilmektedir. Uzun süre kolay kolay geçmeyen bu sorun, tuvaletinizi yaparken yoğun şekilde acı çekmenize neden olacaktır. Bununla beraber devamlı tuvaletiniz varmış gibi hissedip kasık bölgenizde şişkinlik, ağrı oluşturacaktır.

Soğuk havalarda yeterince korunulmaması halinde prostatta önü alınamayan sorunlar doğabilmektedir. Bu nedenle ilaç tedavisine başlanmalı kasıklar, bel ve böbrekler havadan korunmalıdır.

  • Soğuk Havalarda Kist

Soğuk havalarda vücudun rahatsızlıkları yadsınamayacak kadar çoktur. Özellikle kasık bölgesinde meydana gelen sorunlar bir süre sonra vücudu yıpratmaya başlayacaktır. Havanın rahatsız edici düzeyde soğuk olması, kist oluşumuna da neden olabilmektedir. Zararlı ve zararsız kistler olarak ikiye ayrılan bu sorun, hastanın kendine dikkat etmemesi üzerine oluşabilmektedir.

Soğuk havada böbreklerini ve kasıklarını yoran kişilerde kistlere rastlanma oranı oldukça yüksektir. Bununla beraber kasıklarda ortaya çıkan kistlerin tedavi edilmediğinde çoğaldığı ve tehlikeli olabildiği bilinmektedir. Bu nedenle düzenli şekilde kontrollere gidilmesi, kist varsa ilaç tedavisi ile ortadan kaldırılması gerekmektedir. Soğuk havalarda kasıkları sıcak tutabilecek şekilde korunulması son derece önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here