Siyah Noktalardan Kurtulmanız İçin Öneriler

Kusursuz bir cilde sahip olmak her bayanın hayali olmakla birlikte birçok bayanın da ulaşamadıkları arasındadır. Çünkü birçok kadın cilt problemleri nedeniyle pürüzsüz bir cilde sahip olmayı hayal bile edememektedir. Bu problemler arasında ilk sırada gözeneklerin tıkanması sonucuyla oluşan siyah noktalar yer almaktadır. Elbette ki siyah noktaların da bir çözümü var.

 

Siyah noktalardan kurtulmak için sizlere birkaç önerimiz var. Fakat bunun öncesinde hiçbir bayanın kusurlu bir güzelliğe sahip olmadığını ve kusursuz güzelliğin birkaç ufak yöntemle oluşturulabileceğini belirtmek isteriz. Siz de cildinizdeki siyah noktaları kusur olarak görüyorsanız işte size öneriler;

  • Siyah noktaların oluşumunu önlemek için ilk aşama cilt temizliğidir. Cildinizi mümkün olduğunca temiz tutmanız gerekiyor. Bunun için cilt tipinize uygun bir sabun seçerek sabahları ve yatmadan önce cildinizi soğuk su ile sabunlamanızı tavsiye ederiz.
  • Siyah noktalara en etkili çözümü arıyorsanız tonik kullanmalısınız. Tonik gözenekleri sıkılaştırmanın yanı sıra cildinizde sabunun bile temizleyemediği kirlere ulaşma etkisine sahiptir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez düzenli olarak cildinize tonik uygulayın ve toniğin ardından nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.
  • Siyah noktalardan kurtulmak için kozmetik ürünler satan mağazalarda siyah noktalara çözüm olarak satılan siyah nokta bantlarını kullanmayı denemelisiniz! Haftada iki kez siyah nokta bantları uygulayarak bu sorunu kökten çözüme kavuşturabilirsiniz.
  • Son dönemlerde cilt problemleri için inanılmaz etki yaratan peelingler de siyah noktaları ortadan kaldırmanın en iyi yollarından biridir. Rahatlatıcı bir süt banyosunun ardından yüzünüze peeling uygulayarak siyah noktaları yok etmeyi başarabilirsiniz.

Siyah noktalar her ne kadar büyük bir sorunmuş gibi görünse de aslında birkaç dakikanızı ayırdığınızda halledilmesi oldukça kolay bir cilt problemidir. Kusursuz bir cilde sahip olmak ve siyah noktalardan kurtulmak için cilt temizliğinde son derece hassas davranmanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here