Sinüzit Ağrısı Çekenler İçin Pratik Çözümler

Sinüzit bir çok kişinin başına gelen ve günlük hayatta standartları bile yapmakta zorluk çektiren oldukça inatçı bir hastalıktır, her kişide farklı şiddet gösteren sinüzit hastalığı için piyasada çeşitli ilaçlar mevcuttur. Evde bu ilaçların olmadığı durumlarda biraz olsun rahatlamak için aşağıdaki önerileri dikkate alabilirsiniz.

Sinüsleri rahatlatmak ve ağrıları dindirmek için öneriler

Elma Sirkesi

Lezzetini tatlandırmak amacıyla bir çay kaşığı bal ile birlikte suya yaklaşık 6 bardak suya elma sirkesi 1-2 kaşık dökün ve karıştırın. 5 gün boyunca sürekli, bir günde üç kez bunu sinüzit sorununu azaltmak için içiniz. Elma sirkesi mukusu gevşetir ve sinüs tıkanıklığını rahatlatmada en iyi ilaçtır.

Bayırturpu

Bayırturpu sinüs tıkanıklığı için en iyi bitkisel ilaçlardan biridir. Sadece turpu rendeleyin ve ağzınıza bir tutam koyun. Bir kaç dakika boyunca ağzınızda kalmasını sağlayın ve sonra, dışarı tükürün. Bu hızla sinüste mukusu bloke eder ve eritir.

Greyfurt çekirdeği ekstresi

Bu kronik sinüs tıkanıklığı gidermek için en iyi ev çözümüdür. Doğal bir antibiyotik olarak görev yapan greyfurt çekirdeği özü de mükemmel anti-mantar özelliklere sahiptir. Piyasada bir burun spreyi olarak kolaylıkla temin edilebilir.

Nemli hava 

Odanızda bir hava nemlendirici kullanın. Bu sinüste mukus tıkanıklığı için size rahatlama sağlayacaktır.

Soğan

Sinüzit ağrısını azaltmak için bir soğan doğrayın ve kaynar suya koyun. 5 dakika kaynatın. Daha sonra bir süre bu suyun buharını soluyun. Soğan iyi bir anti-bakteriyeldir ve bu nedenle, sinüs drenaj için iyi bir ev çözümüdür. Sıcak olduğunda daha iyi sonuçlar için karışımı içebilirsiniz.

Sarımsak

Bal ile ezilmiş sarımsak uygulamak da bakterileri yok eder ve sinüs boşluklarındaki tıkanıklıkları açar. Sinüzit sorununu azaltmak için bu sinüs enfeksiyonunun tedavisinde etkilidir. Sarımsak mükemmel bir anti-bakteriyeldir ve hızlı bir şekilde enfeksiyonu iyileşmesinde yardımcı olur.

Sıcaklık Uygulayın

Burun, yanaklar ve gözleri kapsayan yüzünüzde sıcak kompres koyun. Bu yüz ağrısında size rahatlama verecek ve sinüs enfeksiyonu nedeniyle olan basıncı ortadan kaldıracak. Ayrıca kulakları sinüs basıncından rahatlatmak için kulağınızın üzerine ılık kompres uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here