Sınırsız Seçenek, Ultra Konfor: Köşe Koltuk Takımı

L koltuk olarak da bilinen köşe koltuk modelleri, ergonomik tasarımlarıyla konforu üst düzeyde yaşamak isteyenler tarafından en çok tercih edilen mobilyalardır. Her salon tipine uygun modellerin kolaylıkla bulunabildiği köşe koltuklar, son yıllarda fonksiyonel mekanizma özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yakın bir zamanda salon dekorasyonunuzda yeniliğe gitmeyi düşünüyorsanız; farklı modüler özelliklere sahip köşe koltuk fiyatlarını inceleyebilir, birbirinden şık tasarımlarla kendinize ve sevdiklerinize konforlu bir alan yaratabilirsiniz.

Köşe Koltuk Seçiminde Bunlara Dikkat!

Köşe koltuk takımı almayı planlıyorsanız, aceleci davranmayarak en doğru seçimi yapmak için kendinize zaman verin. Yapacağınız yanlış bir seçim, evinizin dekorasyonunda kötü sonuçlara neden olabilir.

  • Modellerin öncelikle evinize uygun ölçülerde olmasına dikkat edin. Beğendiğiniz bir modeli alırken ölçüleri göz ardı ederseniz evinize yerleştirdiğinizde uyumsuz bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Salona yerleştireceğiniz alanı mutlaka ölçün. Kesin bir bilgiyle alışverişe çıkın.
  • Tasarım tek başına yeterli değil. Sadece görüntüsünü beğendiğiniz bir köşe koltuğu hemen satın almayın. Satıcıdan, imalatı sırasında hangi malzemelerin kullanıldığı hakkında detay isteyin. İskeletinin sağlamlığından emin olun, hatta ayak malzemesinden de… Kalitesinden emin olmanız, uzun yıllar kullanacağınız bir model almanızı kolaylaştırır.
  • Kullanılan kumaşın özellikleri hakkında bilgi alın. Kumaş önemli çünkü iskeleti çok sağlam olsa da, kumaştaki kalitesizlik koltuk yüzeyinde erken yıpranmalara sebep olabilir. Kumaşla ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer durum ise, kolay silinebilir bir yapıya sahip olmasıdır.
  • Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, konforunun size hitap ediyor olmasıdır. Koltuğun hangi sertlikte olduğunu ve süngerlerde kullanılan malzemelerin kalitesini mutlaka araştırın. Rahat edemediğiniz bir köşe koltukta uzun yıllar geçirmek sizi zorlayabilir.
  • Nasıl bir modüler koltuk istiyorsunuz? Salon köşelerini tamamen kaplayan ve keskin L şeklinde tasarlanan koltuklar da var, salonun biraz daha ortasına doğru yerleştirilen daha küçük modelleri de… Burada önemli olan nokta, nasıl kullanacağınıza iyi karar vermek.
  • Eğer daha çok konforlu bir alan yaratmak istiyorsanız fonksiyonel özelliklere sahip olanlara öncelik verin. Dilediğinizde ayaklarınızı uzatabileceğiniz, dilediğinizde tek bir hareketle yatağa çevirebileceğiniz köşe koltuk takımlarına sahip olabilirsiniz.

Köşe Koltuk Takımları ile Farklı Dekorasyon Fikirleri

Köşe koltuk takımları, zengin dekorasyon seçenekleriyle birçok kullanıcıya hitap ediyor. İlk kez bir köşe koltuk alacaksanız talebinize uygun takımı kesinlikle bulacaksınız çünkü köşe koltuk modelleri geniş bir yelpazeye sahip.

Salonda ferah bir görüntü olması sizin için önemliyse ve eviniz minimalist bir dekorasyona sahipse daha küçük ancak konfordan ödün vermeyen modelleri tercih edebilirsiniz. Takımın önüne koyacağınız minik bir masa ile ortamı kalabalıktan arındırabilir, sadeliğin ön planda olduğu bir alan hazırlayabilirsiniz. Salon genişliğiniz fazlaysa duvara yakın, köşeleri tam dolduran, daha uzun ve keskin hatlı köşe koltuklara öncelik verebilirsiniz. Böylece alan genişliğinde daralma yaşamadan güzel bir köşeye sahip olabilirsiniz. Geniş salonlara yakışan bir diğer dekorasyon ise köşe koltuğunu alanın tam ortasına yerleştirmek. Ön tarafta televizyon ünitesi, arka tarafta bir yemek masası yer alabilir.

Küçük bir oturma odasında kullanılacak en iyi köşe koltuk takımı ise yine küçük yer kaplayan ancak kenarındaki uzanma alanıyla dinlendirici olan modeller tercih edilebilir. Bazı modellerde kol kısımları küçük bölmeler ile zenginleştiriliyor. Uzanırken okumayı sevenler, o bölmeleri küçük bir kitaplık haline çevirebilir. Renkli minderler ve güzel bir aydınlatma da oturma odasını daha sıcak bir atmosfere dönüştürebilir.

Köşe Koltuk Takımı Fiyatları

Köşe koltuk takımı fiyatları, mobilyanın tasarımına ve işçilik kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Kullanılan malzemelerin kalitesi arttıkça fiyatlarda da artış oluyor. Bazen kalitesiz takımlara, yalnızca tasarımından dolayı yüksek fiyat etiketleri konabiliyor. Alışverişe çıkarken fiyatların neye göre değiştiğini, ürünün hangi malzemelerden yapıldığını mutlaka sorun.

Fiyatları etkileyen diğer faktör ise kullanılan kumaşlardır. Kumaş kalitesi, bir mobilyanın fiyat belirleyen en belirgin özelliği olabiliyor. Minderlerde kullanılan süngerler, köşe koltuğunun sahip olduğu fonksiyonel özellikler ve sahip oldukları uzunluk ölçüleri de köşe koltuk takımı fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Burada önemli olan ayırdığınız bütçeyle alabileceğiniz en iyi ürünü bulmak. Hatta bütçenizin biraz daha üzerine çıkabilir, sağlamlık açısından sizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir köşe koltuk takımına sahip olabilirsiniz.

Köşe Koltuklarda Sayısız Tasarım, Sayısız Kalite!

Engince Mobilya, köşe koltuklarının üretim malzemesinde genellikle fırınlanmış gürgen ağacı kullanıyor. Takım ayaklarında ise ahşap ve metal gibi sağlam malzemeleri tercih ediyor. Kumaşından minder seçimine ve sünger kalitesine kadar her detayı uzun yıllar kullanıma uygun şekilde tasarlanıyor. Kısaca her mobilyasında olduğu gibi köşe koltuklarda da kalite ve konforu sizler için birleştiriyor. Evinizi en güzel ve en sağlam köşe koltuk takımı ile dekore etmek istiyorsanız tercihinizi Engince Mobilya’dan yana kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here