Sık Yapılan Moda Hataları Nelerdir?

Modaya uyum sağlamak isterken sık yaptığınız hataların farkında mısınız? İşte size moda hataları…

Modayı takip etmek, modaya uygun parçalar satın almak ve modaya uygun giyinmek için harcanan çabalar bazen boşa çıkabiliyor. Modayı genelde başkalarının koyduğu kurallardan takip ettiğimiz için sık sık moda hataları yapabiliyoruz. İnternet üzerinde birinin paylaştığı bir yazı ile moda trendi olarak gördüğümüz bir kombin parçası aslında hata yapmamıza neden olabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için sık yapılan moda hataları yazımızdan faydalanabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki modada en sık yapılan hatalar herhangi bir parçayı sırf moda diye almak ve üzerimizde rahat durmadığı halde kullanmaya çalışmaktır. İşte size sık yapılan moda hataları;

  • Modada en sık yapılan hata her yıl popülerliğini koruyan topuklu ayakkabılarda yapılıyor. Sırf moda olduğu için ve şık göründüğü için tercih edilen topuklular bazen sizi modadan çok uzaklara götürerek fiyasko bir duruma düşmenize neden oluyor. Ayakkabı şık görünebilir, modaya da uygundur… Ancak siz o ayakkabıda rahat yürüyemiyorsanız modayı taşımak yerine modayı mahvetmiş olursunuz.
  • Eğer modaya uygun olarak hazırladığını düşündüğünüz kombin seçeneğiniz size ”Acaba” sorularını sorduruyorsa bu kombini tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. İçinde rahat etmediğiniz hiçbir kombin modayı uygun taşımanızı sağlamayacaktır.
  • Yapılan en büyük moda hatalarından birisi de kıyafet seçiminde denge sağlayamamaktır. Bazen aşırı dekolte giyinirken, bazen ise çok kapalı giyinmek moda hatası yapmanıza neden olabilir. Kıyafet seçiminde bu dengeyi iyi ayarlamak gerekir. Aşırı dekolte giyinmek kadar aşırı kapalı giyinmek de moda hatalarından biridir.
  • Gelelim moda dünyasında yapılan en büyük hataya. Eğer iddialı bir kıyafet kombin ettiyseniz aksesuarlarınızın da abartılı olması size hangi modayı yaşatacaktır? Kıyafetiniz ne kadar iddialı ise aksesuarlarınız o kadar sade olmalıdır. Fakat sade bir kıyafet kombini yarattıysanız aksesuarlarınızı ön plana taşıyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here