Sevgilinizle Telefonda Konuşurken Bunlara Dikkat!

Sevgiliyle günlük hayatta buluştuğunuzda yaptığınız konuşmalar ve görüşmelerden oldukça farklı olan telefon görüşmeleri malesef gözünüzle görmediğiniz için oldukça zor geçebilir.

Sevgiliyle telefon konuşmaları birçok kişinin neredeyse günün çoğunu alırken, birçok kişinin ise meşguliyet nedeni ile zaman ayıramadığı bir durumdur. Özellikle kadınlar aranmayı, merak edilmeyi ve beklenmedik zamanlarda telefonun çalmasını isterler. Ancak erkekler bayanlara oranla telefon konuşmalarından pek hoşlanmazlar ve mümkün olduğunca konuşmayı kısa tutmak isterler.

Sevgiliyle Telefonda Konuşurken Dikkat Edilecekler

Peki sevgilinizle telefonda konuşurken nelere dikkat etmelisiniz? İşte size sorunuzun cevapları;

  • Sevgilinizle telefonda konuşurken sohbetin güzel geçmesini istiyorsanız pozitif olun. Özellikle onunla konuşurken esnemekten kaçının. Çünkü telefon konuşmalarında esneme konuşmadan sıkılmanın göstergesi olmaktadır.
  • Telefon görüşmelerinizde mutlaka onu dinleyin. Günün nasıl geçtiğini ve sizinle paylaşmak istediği bir sorunu olup olmadığını sorun.
  • Sevgilinizin sizinle konuşurken ses tonuna göre neler hissettiğini anlayabilirsiniz. Eğer konuştuğunuz konuda sesi durgun çıkıyorsa konudan pek memnun olmadığını anlayabilirsiniz. Böylesi durumlarda farklı konular açarak onun ilgisini çekebilirsiniz.
  • Sürekli monoton konulardan konuşmak sıkıcı olabilir. Bazen espri yaparak sevgilinizin yüzünü güldürmelisiniz. Onu mutlu edecek mevzuları konuşabilir, geleceğe dair planlar yapabilirsiniz.
  • Gün içerisinde sevgilinizden uzun telefon konuşmaları, uzun mesajlar, hediye şarkılar ya da beklenmedik aranmalar bekleyebilirsiniz. Ancak bu durumlar beklediğiniz gibi gerçekleşmediğinde kendinizi üzmeyin. Unutmayın ki sevgilinizin de bir ailesi ve yaşantısı var. Özellikle de zaman ayırması gereken bir işi varsa sizinle sık sık telefonda konuşmaya vakti olmayabilir.
  • Şunu unutmayın ki istisnalar hariç genellikle erkekler telefonda uzun konuşmayı sevmezler. Bu nedenle telefon konuşmalarınızı mümkün olduğunca kısa tutmanızı öneririz. Bazı detayları yüz yüze de konuşarak daha iyi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Eğer ilişkiniz uzun bir süreçteyse böyle bir ilişkide uzun telefon konuşmalarını pek önermeyiz. Uzun ilişkilerde sürekli aynı konuların konuşulması çiftleri anlaşmazlığa düşürebilir. Bu nedenle mümkün olduğunca önemli konular için telefonda konuşmayı seçmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here