Sevgili İle Telefonda Konuşma Rehberi

Teknoloji ne kadar ilerlese de telefon ile konuşmanın modası hiç geçmiyor. Modası geçmeyen bir şey de sevgililerin telefon muhabbetleri. İster yeni sevgili ile isterse de 5 yıllık sevgili ile telefonda saatlerce konuşulabilir . Peki sevgililer için bu kadar önemli bir olayın püf noktaları nelerdir? İşte bu yazımızda bunlardan bahsettik.

 

İyi Bir Dinleyici Olun

İletişimin vazgeçilmez unsurlarından biri olan dinleme özellikle telefon konuşmalarında daha büyük bir öneme sahip. Karşınızdaki insanın yüzünü görmediğiniz için sizi dinleyip dinlemediğini anlayamazsınız. Bundan dolayı telefonda konuşurken mutlaka dinlediğinizi karşınızdakine belli etmelisiniz. Arada bir onaylayarak ya da kendi görüşünüzü belirterek daha sağlıklı iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca konuşmada mutlaka karşı tarafa da söz hakkı verilmesi gerekir. Sürekli kendiniz konuşur ve dinlemeyi bilmez iseniz bu konuşma monologton öte gitmez.

Espri Yapmak İyidir

Telefonla kurulan iletişimde ister istemez sessizlikler, konu bulma sıkıntısı ortaya çıkmakta. Bundan dolayı konuşma çıkmaza girdiği zaman ya da ortam soğuduğu zaman kaliteli bir espri konuşmaya can katar. Fakat espri yaparken de seçici olmalı ve kendinizi zorlamamalısınız.

Detaya İnmekten Kaçının

Telefon detayları konuşmak için uygun bir iletişim aracı değil. Ayrıca çoğu erkek telefonda konuşmayı sevmediği için detaylara inmek iletişimi daha da sıkıcı bir hale getirebilir. En iyi detayları yüz yüze konuşmak.

Ses Tonunu İyi Analiz Edin

İnsanların ses tonları duygu ve düşüncelerine göre değişiklik gösterir. Mesela bir konuya giriş yaptığınızda sevgilinizin ses tonu farklılaştı ya da konuşma da duraksamaya başladı ise o konuyu kapatıp başka konuya geçin.

İlişkiniz Yeni Değilse

Genelde yeni ilişkilerde sevgililer birbirini daha iyi tanımak için oldukça heyecanlı olur ve tempolu bir telefon konuşması gerçekleştirirler. Fakat yıllar geçtikçe , sevgililer birbirini tanıdıkça bu heyecan ve tempo biraz azalır. Bundan dolayı sevgilinize gerçekten söylemek istediğiniz ya da konuşulacak bir şey olduğu zaman telefonla konuşmanızda fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here