Selülitten Kurtulmanın Kolay Yolları

Selülit birçok kadının kabusu olarak adlandırabileceğimiz genellikle ergenlik dönemi sonrasında oluşan bir cilt problemidir. Ciltte portakal kabuğu görünümüne benzer bir şekil oluşturan selülit tüm vücut güzelliğini yok edebilmektedir. Bayanlar için selülitlerle savaşmak imkansız olarak görülse de aslında selüliitler için kolay çözüm yolları vardır.

Genellikle ergenlik döneminde hormanal değişimler nedeniyle ve aşırı kilo alıp verme nedeniyle oluşan selülitler için evde uygulayabileceğiniz birkaç basit yöntem bulunur. Sizlere bu yazımızda selülitten kurtulmanın yolları ve bazı öneriler sunacağız.

Selülit İçin Doğal Bakım Kremi

  • 10 adet aspirin
  • 1 tatlı kaşığı susam yağı
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağı

Aspirinleri iyice ezerek diğer malzemeleri içerisine ilave edin ve karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışım krem kıvamını alınca selülitli bölgelere masaj yaparak uygulayın. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu kremi haftada 3-4 kez uygulayarak kısa sürede selülitleri yok etmeyi başarabilirsiniz.

Selülitler İçin Öneriler

  • Selülit oluşumunu önlemek için fazla yağ oluşumuna engel olmak gerekir. Bunun için yeşil çay tüketebilirsiniz. Yeşil çay vücutta yağ depolanmasını önler ve ödem atmayı sağlar.
  • Selülit oluşumunda en büyük düşman kafein olarak görülüyor. Ancak bazı araştırmalar bunun tam aksine kafeinin idrara olan etkisi nedeniyle selülitleri azalttığını gösteriyor. Size bu konuda önerimiz günde 1 fincandan fazla kafein tüketmemenizdir.
  • Selülitle savaşmak için kilo kontrolü son derece önemli. Kilo kontrolü sağlamak içinse düzenli ve dengeli beslenmek gerekiyor. Her öğünü düzenli olarak yiyin ve bol bol su için.
  • Son önerimiz ise selülitten kurtulmanın yolları arasında belki de en faydalısı spor ya da egzersizdir. Selülit oluşumunu engellemek ve var olan selülitleri yok etmek için haftada en az 3-4 gün düzenli spora başlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here