Sarımsakla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarımsak hepimizin de bildiği gibi her derde deva dediğimiz besinler arasında yer alır. Faydaları saymakla bitmeyecek olan bu besini saçlarımızın sağlığı için de kullanırız. Sarımsakla saç bakımı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız okumaya devam etmenizi rica ediyoruz.

 

Saçlarınızda dökülme varsa, artık eski parlak saçlarınızı göremiyorsanız hemen sarımsak maskesini denemelisiniz. Çünkü sarımsak saçlarınıza doğal bir parlaklık verirken ayn zamanda da saç köklerini besleyerek koparak dökülmeleri önler. Bu sorun için mağazalarda bulabileceğiniz sarımsak özlü maskeleri kullanmak başvurabileceğiniz çözümlerden biri. Ancak kozmetik değil de doğal bir çözüm istiyorsanız sarımsak maskesini evde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 

3-4 diş sarımsağın kabuklarını soymakla işe başlayabilirsiniz. Eğer zarları üzerinde kaldıysa onları da soyun. Soyulan sarımsakları havanda ezin. Havanın içindekileri bir kaseye boşaltın. Parmak uçlarınızla kasedeki sarımsakları alın ve saç derinize masaj yaparak sürün. Saç derinizin hepsine sürdüğünüzden emin olduktan sonra dairesel hareketlerle masaj yapın. Daha sonra saçınıza bir bone takın. Bu şekilde yaklaşık 1 saat kadar bekleyin. 1 saatin sonunda yaklaşık 10-12 çay kaşığı zeytinyağını bir kaba alıp saç derinize dairesel hareketlerle masaj yapın. Boneyi tekrar takarak 3-4 saat daha bekleyin. Yeterli süre geçtikten sonra saçlarınızı şampuanlayarak yıkayabilirsiniz. Yalnız sıcak suyla yıkamamaya dikkat etmelisiniz. Ilık suyla yıkamalısınız ki saç deriniz kurumasın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here