Sağlıklı ve Mutlu Yaşamın Altın Kuralları

Bir söz vardır, sağlık olmadan hiçbir şey olmaz diye. Bu gerçekten de doğru bir sözdür, çünkü sağlığınız olmadığı sürece hiçbir şey yapamıyorsunuz. İçinizden hiçbir şey yapasınız gelmiyor. Sağlık o kadar önemli ki, bazen sağlığımızı unutabilecek kadar kendimize bencillik yapabiliyoruz ve sağlığımızı koruyalım rengarenk bir hayat yaşayalım diyebilmek için bazen günlerce, hatta aylar ve yıllarca dua ediyorsunuz. Sağlık bizim hayat kaynağımız, her şeyden çok önemlidir. Yarın veya bir saniye sonra size neyin olacağı asla belli olmaz.

Sağlığımızı koruyabilmek için, bakım yapmak çok önemli, sabahları erken kalkıp akşamları erken uyumak çok önemli. Doğru bir diyet üzerinden beslenmek çok önemlidir. Sağlığımızı koruyalım rengarenk bir hayat yaşayalım diyebilmek için aslında hayatı hak etmemiz gerekiyor. Hayat öyle bir yer ki, bazen ne zaman sağlığınızın sizi terk edeceğini bilemiyorsunuz veya vücudunuzun sizi taşıyamayacağı bir dereceye geleceğini bilemiyorsunuz. Elbette bazı kötü alışkanlıklardan ötürü, insanlar kendi sağlıklarını tehdit edebiliyorlar.

Erkek veya kadın, yaşlı veya genç, çocuk hiç fark etmeksizin sağlık herkes için çok önemlidir. Sağlık her şeyden önceden gelir ve şunu bilmek gerekir ki, sağlık olduktan sonra, ömrünüz yettiği sürece istediğiniz her şeyi ana her şeyi yapabilirsiniz. Sağlık hepimizin altın kaynağıdır. Sağlığımızı koruyalım rengarenk bir hayat yaşayalım diyoruz, fakat çoğu zaman sağlığımızı maalesef ihmal ediyoruz ve bu yüzden de birçok can her gün kaybediliyor. Sağlığınız olduğu sürece her zaman istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Elbette doktorların olması gerekiyor, hastaneler ve klinikler mutlaka yanı başımızda duracak, fakat en önemlisi sağlığımızın yanımızda olması. Sağlıklı bir insan, hem çalışabilir, parasını kazanabilir, çocuklarına bakabilir ve aklına gelen her şeyi yapabilir, fakat sağlık olmadıktan sonra veya yatağa düştüğünüz zaman, bunların hepsini yapabileceğiniz günün gelmesi için dua etmeye başlayacaksınız. Tıp mutlaka çok ilerledi ve birçok tedavi yöntemleri bulunmaktadır, fakat en önemli tedavi yöntemi psikoloji ve insanların kendi sağlıklarını tehdit edecek hiçbir şeyi yapmamalarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here