Sağlıklı Saçlar İçin Pratik Maskeler

Sağlıklı ve capcanlı saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Işıl ışıl parlayan saçlara sahip olmak isteyen bayanlar genellikle maskeler ile saçlarına parlaklık kazandırmaktadır. Saçlarınızın gün içerisinde kaybettiği canlılığı akşam kısa sürede geri kazandırmak için sizlere önereceğimiz sağlıklı saçlar için pratik maskeleri deneyebilirsiniz.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için tonlarca para harcamanıza ve güzellik merkezlerinde zaman kaybetmenize gerek yok. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz pratik bir maske tarifi ile saçlarınızın kısa sürede parlak, canlı ve daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte sizler için mükemmel bir saç maskesi.

Sağlıklı saçlar için maske tarifi

  • Zeytinyağı, mayonez, yumurta, limon ve sirke tüm bu malzemelerden hazırlamış olduğunuz maskeyi iyice karıştırın.
  • Saçlarınızın için yeterli olacak miktarda ilave etmeniz gerekir. Yumurtanın beyazı ve 1 adet olması yeterlidir.
  • Hazırlamış olduğunuz maskeyi saç diplerinizden başlayarak tüm saçlara uygulayın.
  • Maske saçınızda 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ve sıcak su ile durulayın.

Öneriler

Eğer saçlarınızın bu maskeden verim almasını istiyorsanız saç tipinize uygun şampuan seçimine özen göstermelisiniz.

Maske içerisinde kullanılan zeytinyağı saçların güçlenmesini sağlar. Aynı zamanda sirke ve limon saçlara parlaklık kazandırırken, mayonez ise saçların daha hızlı uzamasını sağlamaktadır. Yumurta ise içerdiği proteinler ile saç diplerini besleyerek saçlarınızın güçlenmesini sağlamaktadır. Sağlıklı saçlara sahip olmak için sizlere önermiş olduğumuz pratik saç maskesi tarifini haftada 1 kez olmak üzere uygulayabilirsiniz. Eğer saçlarınız için daha kolay bir bakım uygulamak istiyorsanız sadece zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Banyoya girmeden yarım saat önce saç diplerinizde başlayarak tüm saça zeytinyağı sürerek bone ile saçlarınızda bekletin. Zeytinyağının saçlara kazandırdığı güç ve parlaklık doğal bakım için yeterli olacaktır. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bu yöntemler sayesinde zaman kaybetmenize gerek yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here