Sağlıklı Böcek İlaçlama

Kış aylarının gelmesiyle birlikte kaloriferin arkasından kırmızı böcekler çıkmaya başlar. Sıcağın etkisiyle birlikte kaloriferin arkasından çıkan bu böcekler, hayatımızı olumsuz etkilemektedir.

Hayvanlar aleminin küçük bireyleri olan böcekler, insan hayatını olumsuz etkiler. Her böceğin kendine özgü özelliği bulunmaktadır. Kimisi yaz aylarında ortaya çıkar, kimisi de kış aylarında kaloriferin arkasından çıkar. Genellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte yer altından çıkmaya başlarlar. Kış aylarını yer altında geçirirler. Kalorifer böcekleri, sinekler ve böcekler, havanın soğumasıyla birlikte sıcak ortamları tercih etmektedir.

Hamam Böceği İlaçlama

İlaçlama dünyasında hamam böceklerini ilk anda ilaçlamanız gerekir. Kısa sürede koloniye dönüştüklerinde her yerden çıkmaya başlarlar. Özellikle karanlığı severler ve ışıklar sönünce evin içinde cirit atmaya başlarlar. Bu nedenle ilk görüldüğünde jel böcek ilaçlama yöntemiyle ilaçlanmalıdır. Bu yöntemde tahliye gerekmez. İlaçlama ihmal edilirse hamam böcekleri kısa sürede koloni oluşturur. Bu durumda genel ilaçlama gerekebilir.

Bir anda kırk yumurta yapan hamam böcekleri yılda toplam 120 yumurta yapar. Yani küçük bir koloni bir yılda 120 kat çoğalır. Üç ayda bir yumurtlarlar. Bu nedenle böcekleri gördüğünüz andan itibaren vakit kaybetmeden böcek ilaçlama işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Sertifikalı Firmalar Tercih Edilmelidir

Haşere ilaçlama ve böcek ilaçlama yöntemleri konusunda profesyonel olan firmaların tercih edilmesi son derece önemlidir. Deneyimli olmayan ve sertifikası olmayan firmalar, sağlık açısından tehdit oluşturmaktadır. İlaçlamada çevre sağlığı ve evde oturanların sağlığı en önemli konulardan biridir.

Zehirli olan akrepler ve yılanlar, zehirsiz olan böcekler, sinekler ve haşereler, hepsinin ayrı ayrı zararı vardır. Toplumsal sağlığın en önemli konusu olan gıda sektöründe böceklerin ilaçlanması önemlidir. Salgın hastalığa neden olan fareler, gıda sektöründe ciddi sorunlar meydana getirmektedir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı, gıda sektörü denetiminde ilaçlama işlemini zorunlu hale getirmiştir.

İlaçlamada en çok karşılaşılan böcekler, hamam böcekleri, pireler, kırmızı hamam böcekleri, keneler, fareler, akrepler, yılanlar, sinekler, kara sinekler ve sivri sineklerdir. Kadıköy ilaçlama yöntemleri, kısa sürede pireleri ortadan kaldırmaktadır. Diğer böceklerde aynı şekilde en kısa sürede etkisiz hale getirilmektedir.

Karıncaların yanı sıra türü bilinmeyen böcekler de sorun teşkil etmektedir. Özellikle türü bilinmeyen zehirli böcekler paniğe neden olmaktadır. Bayanların korkulu rüyası fareler de fare ilaçlama kategorisinde etkisiz hale getirilmektedir. LSH ilaçlamanın ardından her ihtimale karşı apartman temizliği hizmeti de verebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here