Saç Modeliniz Sayesinde Zayıf Görünebilirsiniz

Yüz tipinize uygun saç modelleri ile daha zayıf görünmek ister misiniz? Sizlere yüzünüzü daha küçük gösterecek saç modelleri hakkında önerilerimiz var.

Güzel görünmek için makyaj hileleri ve yüz tipine uygun saç seçimi oldukça önemlidir. Birçok kadın basit hileler sayesinde daha genç ve güzel bir görünüm yaratabilmektedir. Fakat daha zayıf görünmek için daha profesyonel taktikler uygulamak gerekir. Sizlere yüzünüze uygun saç modelleri ile nasıl daha zayıf görünebileceğiniz konusunda bilgilerimiz olacak;

  • Düz saçlar yüzünüzün daha geniş görünmesine neden olacaktır. Bunun yerine hafif uzunca dalgalar vererek saçlarınızın yüzünüzü daha küçük göstermesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca tamamen kıvırcık saçlar da yüzünüzü saracağından fazla kıvırcık modellerden kaçının.
  • Yüzünüzü daha küçük göstermek isterseniz önü uzun arkası kısa asimetrik modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Yüzünüzü daha dar ve küçük göstermek istiyorsanız ortası kısa iki yanı daha uzun dağınık kakül modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Yüz hatlarınızın daha yumuşak görünmesini istiyorsanız saçlarınızı yandan ayırabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzün yuvarlak görünmesini engelleyebilir, daha küçük durmasını sağlayabilirsiniz.
  • Saçlarınızın yüzünüzü olduğundan daha küçük göstermesini istiyorsanız boya rengi seçiminiz parlak renklerden yana olmalı. Özellikle dipleri açık renk uçları hafif koyu renk saç modelleri ile dikkatleri yüzünüzün orta kısmında toplayabilirsiniz.
  • Eğer yüz tipiniz yuvarlaksa saçınızda hareketli bir kesim uygulaması yaptırabilirsiniz. Hareketli kesimler yüzünüzün daha oval görünmesini sağlayacaktır.
  • Yüzünüzün kenarlarından bıraktığınız perçemler daha zayıf bir yüz hattına sahip olmanızı sağlar. Ayrıca gevşek atkuyruğu modelleri sayesinde yüzünüzün daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. At kuyruğu yaparken saçlarınızı çok sıkı toplamaktan kaçının ve daha gevşek bir model tercih edin.
  • Yüzünüzü daha zayıf gösterecek saç modelleri arasında sizlere son bir önerimiz daha var. Yüzünüzün daha uzun ve daha küçük görünmesini istiyorsanız tepeden yüksek bir topuz yapabilirsiniz. Bu sayede dikkatleri yukarıda toplayarak karşı tarafta göz yanılması yaratabilir yüzünüzün daha küçük kalmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here