Saç Kırıklarına Neler İyi Gelir?

Saç Kırıkları İçin Öneriler

Saçınızı Kestirmeden Saç Kırıklarına Elveda Deyin

Saçlar, bir kadının güzelliğini en iyi şekilde simge etmektedir. Her kadın sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmaktadır. Fakat boya, yanlış şampuan seçimi ya da sürekli ısı ile şekil verme işlemleri saçların kırıklarına ve de yıpranmalarına sebep olmaktadır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalan kadınlar çareyi saç kestirmekte bulsalar da saç kırıkları ile mücadele etmek son derece mümkündür.

                Saç Kırılmalarını Gideren Yöntemler Nelerdir?

Kırık saçlar ile savaşma konusunda hem maskeler hem de yiyecekler oldukça etkili olabilmektedir. Kadınların özellikle de saç uçlarında çatallaşma gibi kırıkları bulunması durumunda saç tiplerine göre çeşitli maskeleri uygulayarak bu durumdan kurtulmaları mümkündür. Aktarlarda satılan birçok doğal yağ, kadınların bu problemlerinde oldukça etkili olabilmektedir. Hemen her saç tipine göre farklı yağ çeşidinin bulunduğu bu aktarlardan zeytinyağı, hintyağı, kakao yağı gibi ürünlerden birini satın alarak saçlarınızın eski parlak ve güçlü görünümüne kavuşturabilirsiniz.

                Kırık Saçları Onaran Maskeler Nelerdir?

Herkesin saç yapısı birbirinden farklıdır. Kuru saçlara sahip olan bayanların kırıklarını onarabilmesi için bal ve yağlı sütü temin etmeleri yeterli olacaktır. İki tatlı kaşığı bal ile yarım bardak yağlı sütü karıştırarak saçlarınıza sürebilir ve yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Kırık saçlar ile mücadele etmekte en önemli unsur çemen tohumu olmaktadır. Çemen tohumu geceden ıslatıldığında sabaha kadar macun kıvamını almaktadır. Macunlaşan çemen tohumunu maske şeklinde saçınıza sürebilir ve yaklaşık yarım saat saçlarınızda bekletebilirsiniz. Daha sonra saç tipinize uygun olarak kullandığınız şampuan ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu maskenin düzenli kullanımı sonucunda kırık saçlar gözle görülür derecede ortadan kalkarken, saçlarda aynı zamanda parlak bir görünüm elde etmek de mümkün olmaktadır.

İşte Kırık Saçlar İçin Hazırladığımı Galeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here