Saç Boyasını Nasıl Çıkarırız?

Saçınızın renginde değişiklik yapmak istediniz. Her zaman kullandığınız renkten farklı bir renk denediniz. Ama ortaya çıkan sonuç sizi hiç tatmin etmedi. İkinci bir boyayı uygulamak saçlarınızı çok fazla yıpratacağından boyaları akıtmanız lazım. Evde bu işlemi kolaylıkla yapabilmeniz için size önerebileceğimiz birkaç yöntemimiz var.

  • Öncelikle saçlarınızı sıcak suyla yıkama işlemiyle başlamalısınız. Bu işlemi düzenli olarak yapmaya çalışın. Bu şekilde istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

 

  • Kepeğe karşı özel olarak üretilen şampuanları kullanabilirsiniz. Bu şampuanlar saçlarınıza zarar verebileceği için yıkama işleminden önce zeytinyağıyla saçlarınıza masaj yapın ve yaklaşık 30 dakika bekleyin. Daha sonra şampuanı saçlarınıza uygulayın.

 

  • Mağazalarda satılan saç açıcı ürünler bulabilirsiniz. Bu ürünler işe yarayabilir. Ancak tabandaki doğal saç renginizi de açabileceğinden uygulamadan önce iki defa düşünmelisiniz.

 

  • Bu işlemleri deneyerek saçlarınızdaki istemediğiniz boyayı akıtmanız mümkün. Ancak bu işlemleri boyayı uyguladıktan sonra ne kadar hızlı yaparsanız o kadar kolay sonuç alırsınız. Boyama işleminden sonra her geçen sürede boyalar saçlarınıza daha fazla tutunur ve bu da akıtma işleminizi zorlaştırır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here