Pratik Diş Beyazlatma Ürünleri

Sararmış kötü görünümlü dişler hepimizin korkulu rüyasıdır. Bakımsızlık ve bakteriyel etkenler nedeniyle zamanla incelen beyaz diş minesinin alttan çıkan sarı dentin tabakası, dışardan bakıldığında hoş bir gülümsemenin ve güzel bir yüz ifadesinin her zaman önüne geçen etkenlerdendir. Aynı zamanda içerde kalan sarı diş tabakası dışarıdan plak saldırısına uğrayarak sap sarı – kötü görünümlü dişlerin ortaya çıkmasına da sebebiyet verebiliyor.

Peki, diş hekimine gitmeden evde kendi çabamızla diş beyazlatma imkanına sahip miyiz? Cevap; elbette sahibiz.  İşte bu konudaki önerilerimiz. Evde elinizin altında bulabileceğiniz asidik özelliklere sahip ürünlerle dişlerinizi pek alada beyazlatabilirsiniz. Ama aşırı kullanmamak ve diş minesine zarar vermemek şartıyla…

Karbonatla Diş Beyazlatma

Öncelikle bir çay kaşığı karbonata birkaç damla limon suyunu sıkın ardından köpürdüğünde bu karışımdan diş fırçasıyla az miktarlarda alarak dişlerinizi temizleyin. Aynı işlemi limon yerine elma sirkesiyle de yapabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 1-2 kere yapabilirsiniz.

Diş Beyazlatmak İçin Ne Kullanılır

Tarçın – Karbonat Adaçayı Karışımı

Parçaladığınız ada çayı yapraklarını bir miktar tarçın ve bir fiske karbonatla karıştırın ve diş fırçasına aktararak dişlerinizi fırçalayın, bu üçlüden özellikle ada çayı, ağız içinde antiseptik işlem görecek ve mikropları yok edecek.

Tuz ile Diş Beyazlatma

Diş fırçanızı ıslatın ve ardından tuza batırın yumuşak hareketlerle dişlerinizi fırçalayın. Böylelikle hem dişlerini beyazlayacak hem de ağzınızda bulunan bakteriler yok olacaktır.

Çilek

Çileğin içinde malik asit bulunur, bu da plak oluşumunu önler, aynı zamanda çilek, ağız içini temizleyerek mikroorganizmaları yok eder.

Çileği ezin ve püre haline getirin ardından diş fırçasına aktararak dişlerinizi yuvarlak hareketlerle fırçalayın.

Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Muz kabuğu; Potasyum -magnezyum –manganez zengini bir üründür. Dişlerinizi fırçalayın ve ardından muz kabuğuyla dişlerinizi ovalayın.

Gliserin

Dişlerinizi fırçalayın ve birkaç damla gliserin ile ovalayın.

Portakal Kabuğu – Defne Yaprağı İkilisi

Defne yapraklarını blender da çekerek un haline getirin ve rendelediğiniz portakal kabuklarıyla karıştırın. Dişleriniz mikroplardan arındığı gibi bembeyaz olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here