Piezo Burun Estetiği Ameliyatı

Piezo burun estetiği ameliyatı 1980’li yıllarda keşfedilmiş olan tıp dünyasında İnanılmaz derecede teknolojik bir gelişme olan estetik ameliyat türüdür. Son yıllarda burun estetiğine gittikçe ilgi artmış durumda ve özellikle bu ilginin artmasının sebebi olarak burun estetiği ameliyatında daha ağrısız ve daha kolay ameliyat türlerinin keşfedilmiş olmasıdır. Keşfedilen ve park edilen aynı zamanda bu keşfedilen ameliyat türlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasıyla artık hastalar daha şüphesiz ve daha içi rahat bir şekilde burun estetiği ameliyatını tercih ediyorlar.

Peki neden burun estetiği önemlidir sorusunu cevaplayacak olursak,  burun insanı yüzünde en dikkat çeken organdır ve burunda oluşan herhangi bir problemin kişinin dış çevreye  karşı özgüveni düşürebilir veya kişinin sosyal çevresine sosyal yaşantısına olumsuz olarak etki edebilir.

Burun estetiği ameliyatlarında en sık karşılaşılan sorunlardan birisi de burun kemiğindeki yapıya burun estetiği ameliyatı  yapılan kişinin ameliyattan sonra göz çevresinde beliren şişlikler, morluklar ve istenmeyen kırık kırık oluşan yüz hatlarıdır.  Piezo burun cerrahisinde, bu cerrahi operasyonun temelinde asıl olarak tercih edilen sebep sahip olduğu uygulanan mekanizmaya dayanır. Bu mekanizma burun kemiklerinin üç  boyutlu ultrason ve ses titreşimleri, dalgalarıyla kesilmesi veya bu kemiklerin şekillendirilmesi ile yapılır. Ultrasonik dalgalarla yapılan kesim veya şekillendirme işlemi daha düzgün kesitler yapılacağından estetik başarı oranını daha yüksek bir noktaya çıkarmaktadır.

Ayrıca piezo burun estetiği ameliyatı sonrasında göz çevresinde oluşan morluk ve şişlikler tamamen neredeyse yok olmuş durumdadır. Yani piezo burun estetiğinde hastaların endişe duydukları ameliyat sonrası sendromlara neredeyse hiç rastlanmaz. Yalnız doktorunuzun piezo burun estetiği ameliyatını tercih etmesi için gerekli bir tecrübeye ve yeterli bir düzeyde bilgi sahibi olması gereklidir. Bu konuda yaptığı ameliyatlarda oldukça başarı elde eden Doçent Doktor Ozan Seymen bu  ihtiyacınızı en iyi şekilde giderecek bir doktordur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here