Öykü Serter Kimdir ?

25 Şubat 1975 tarihinde Ankara’da doğan Öykü Serter, günümüzün en başarılı televizyon sunucusu olarak ön safhalarda yer alır. Çankaya’da doğan ünlü sunucu Öykü Serter, eğitim hayatında ilköğretim ve ortaöğretimi başarıyla tamamlamış, üniversite yıllarında da yine başarılı bir öğrenci olarak Hacettepe Üniversitesi Amerikan dili ve edebiyatından mezun oldu. Ancak öğrenmeye hala devam eden Serter, sinema televizyon alanında doktora yaparak kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Sadece eğitim ve televizyon dalında başarılı olmakla yetinmeyen Öykü Serter, 1.67 boyu ve 47 kilo olan incecik fiziğini de yüzme sporundaki başarılarına borçludur. Neredeyse her girdiği yarışmada ödül almaya layık görülen başarılı sunucu ve sporcu Öykü Serter bugüne dek yaklaşık 800 adet yüzme madalyasına layık görülmüş, adeta ödüllerden oluşan bir koleksiyon yapmıştır.

Radyo programcılığı ünlüler arasına katılan Öykü Serter’in televizyon sektörüyle ilk buluşması, Biri Bizi Gözetliyor programında yaptığı başarılı sunumuyla gerçekleşmiştir. Daha sonra Akademi Türkiye ve benzeri yarışma programlarının sunuculuğunu da başarıyla gerçekleştiren Serter, son zamanlarda moda yarışmalarının sunuculuğunu üstlenmiştir. İlk olarak Bu Tarz Benim isimli yarışmayı sunmuş  son dönemde ise İşte Benim Stilim isimli moda içerikli  yarışma programının sunuculuğuyla ekranlarda yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here