Örgü Kazak Modelleri

Örgü Kazak Modelleri

Örgü kazak modelleri hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız ve örgü kazak modasının hiçbir zaman geçmeyeceğine inanıyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Gerçekten de örgü kazakların ya da örgü yelek ve hırkaların modası hiçbir zaman geçmemektedir. Bunun sebebi ise özellikle kış aylarında örgünün sıcacık tutmasıdır. Hala anneler, anneanne ve babaanneler örgü kazaklar örerek çocuklarının sağlığını düşünmektedir.
Örgü kazak modelleri arasında birçok çeşit ve tür bulunmaktadır. Her geçen gün daha yeni tasarımlar ile karşımıza çıkan örgü modelleri her zevke ve beğeniye hitap etmektedir. Hem şık görüntüler için hem de sıcak kış ayları geçirmek için örgü kazaklar ve hırkalar kullanmanız sizler için de faydalı olacaktır.

El-Örgüsü-Kazak-Modelleri-12

Örgü Kazak Modası

Örgünün modası geçmemektedir. Hepimizin de bildiği gibi yeni ürünler, yeni giysiler, yeni aksesuarlar çıktıkça eskiler tarihe karışsa da örgü işleri tarihe karışmamakta hatta daha çok moda olmaya başlamaktadır. Bunun sebebi ise örgünün yerini hazır kazak ve yelek gibi giysilerin tutamıyor olmasıdır. Ayrıca her modaya uygun tasarlanıp örülen modeller de birçok bay ve bayanın seçim sebebi olmayı hak etmektedir. Hem bayan örgü kazak modelleri hem de bay örgü kazak modelleri, örgü örmeyi ve ördürmeyi seven kişilerin ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Sizler de örgüye ilgi duyuyorsanız çizgi desenli bayan kazak modelinden işe başlayabilirsiniz. Bu modele arka kısım örülerek başlanmaktadır. 4 numaralı tığ kullanılması uygundur. Her iki taraftan 60 ilmek atılır ve lastik örgü modeli ile ortada kalan kısım ters şekilde örülür. Her düz sırada ortada ki 5 ilmek 1er eksiltilerek devam ettirilir ve aynı sırada her iki taraftan 1er ilmek arttırılarak model verilmiş olur.

Sizler de örgü kazak modelleri hakkında ki galerimizi inceleyerek diğer modeller hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here