Örgü Atkı Modelleri

Atkı Modelleri

Sonbaharın biterek soğuk günlerin kapımızı çaldığı bir döneme girmek üzereyiz. En kötüsü kışa hazırlıksız yakalanmak olurdu herhalde. Yaz döneminden hazırlıklar başlayarak annelerimizin ve teyzelerimiz tuhafiyelere giderek yahut birbirinden sorarak atkı modellerini araştırmaya başlamışlardı. Atkı modelleri belirlendikten sonra ise ona uygun olarak ip çeşitlerini ve renklerini ayarladılar ve en güzel atkı modellerini örmeye başladılar. Yoksa siz hala bir model belirleyemediniz mi? Teyzelerimiz araştırmalarını yapıp örgülerini bitirmek üzere olduğu bu günlerde soğuklarında başlaması ile atkılarımızı alma ihtiyacı duyuyoruz. Soğukların gelmesiyle hastalıklarda çoğalmaya başlamışken sizde göğsünüzü sıcak tutarak hastalıklardan korunmak istiyorsanız, en şık atkı modellerin den boynunuza alarak soğuktan koruna bilirsiniz. Aksi takdirde kışa hazırlıksız yakalanmak buna denir.
Kışın bir bayanın dışarıda dış giyimi önemlidir. Güzel bir pardösü, kaban üzerine içerinde ki takılar görünmeyeceği üzerine şık bir atkı güzelliğine zarafet katabilir. Zarafetin yanı sırada göğsümüzü koruyarak kışı sağlıklı, dinç, grip olmadan geçirmenizi sağlar.

Atkı Çeşitleri

Herkes boynunda güzel, şık, estetik ve zarif bir atkı modeli taşımak ister. Bunun içinde sürekli bir arayış içerisinde olmakla çevresine de soruşturma gereksinimi duyar. Atkı modeli ararken cildin tahriş olmamasına, naylon içerikli olmamasına da dikkat edilmelidir aksi takdirde tahrişler ve terlemeler sonucu hastalıklarda ortaya çıkabilir. Bildiğimiz üzere atkı tek bir çeşitten olmamaktadır.
• Kumaştan atkılar
• Örgü atkılara
• Makine örgüsü atkılar
• Tığ işi örgüsü atkılar
• Kürkten atkılar
• Ponpon atkılar
• Tüylü atkılar
• Şal atkılar gibi.

Bunların yanı sıra kumaşın çeşitleri, örgünün çeşitleri(örn; Selanik örgü, düz örgü), tığ işi örgünün çeşitleri, kürkün modelleri gibi de çeşitlere ayrılmaktadır.

Eğer hala sizde karar vermemişseniz atkı modellerimize galerimizi ziyaret ederek ulaşa bilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here